gazpostach

«За волю й славу України»Під такою назвою у видавництві «Терно-граф» вийшла у світ книга у співавторстві Миколи Лазаровича, Богдана Мельничука та Романа Матейка.

У третьому доповненому виданні, присвяченому 100-річчю боротьби легіону УСС проти російських загарбників, подано нариси з історії Українського січового стрілецтва та Української галицької армії.

У виданні на основі архівних документів і найновіших досліджень проаналізовано основні принципи формування та умови організації легіону Українських січових стрільців під час Першої світової війни, його завдання, особовий склад, участь у конкретних бойових діях. Відтворено також інші героїчні й трагічні сторінки нашої історії: виникнення ЗУНР, бойовий шлях її УГА. Видання проілюстровано документальними фото.

Книгу видано за підтримки облдержадміністрації, обласної та Тернопільської міської рад. Думаю, її з зацікавленням прочитають краєзнавці, педагоги, студенти, кожен, хто цікавиться історією нашої держави, її славним минулим.

Спочатку у виданні йдеться про зародження стрілецького руху, створення легіону УСС, далі автор ведуть мову про бойові дії у Карпатах, переходячи від Куропатників – до великої України.

Окремого доброго слова заслуговують і додатки, що є інформаційно насиченими. Так, у виданні опубліковано поіменний список уродженців Тернопільщини, які у роки Першої світової війни  служили у легіоні Українських січових стрільців, громадських діячів Тернопільщини періоду українських національно-визвольних змагань 1914-1921 років тощо.

І наостанку читачам подаровано жменьку гумору. Так, стрільця Бульку прикріпили до кухні. Першого ж дня він розбив баняка. «Офермо, – кричить кухар, – як ти його розбив?». «А во як, – сказав Булька, кинувши другого баняка і також розбивши його.

Або ще таке одкровення одного зі стрільців: «То було так: я оженився у липні, а війна вибухнула у серпні. Я, знаєте, люблю спокій, тому пішов на війну».

Нині у стрілецькій ідеї черпає наснагу чимало нинішніх борців за волю України, які відважно захищають Батьківщину на сході України у зоні АТО. Думаю, їм також корисно було б прочитати книгу «За волю й славу України», а також юним хлопцям та дівчатам, яким будувати України, опираючись на її славну історичну минувшину.

Галина САВЧУК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*