gazpostach

За розбій і побиття із смертельними наслідками – 12 років неволіВерховний Суд розглянув касаційні скарги засудженого Тараса Ч. та його захисниці на вирок Тернопільського міськрайонного суду й ухвалу Тернопільського апеляційного суду, відповідно до яких раніше неодноразово судимого Тараса Ч. визнано винним за ч.2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого), ч.4 ст. 187 КК України (розбій, тобто напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, із проникненням у інше приміщення та заподіянням тяжких тілесних ушкоджень) і призначено 12 років позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна.

Фабула злочину така. Пізно ввечері 18 лютого 2017 року 23-річний Тарас Ч., перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та знаючи, що 53-річний К. самотньо проживає у сауні в Кременеці й реалізовує спиртові суміші, через незачинені двері проник до приміщення та завдав потерпілому численні удари кулаками та ногами в голову та різні частини тіла, заподіявши тяжкі тілесні ушкодження. Внаслідок цього побиття чоловік помер.

Скориставшись тим, що К. припинив чинити опір, засуджений відкрито заволодів його мобільним телефоном “Нокіа 2700”, господарською сумкою і 12 літрами спиртової суміші.

Засуджений і його захисниця подали касаційні скарги, в яких, посилаючись на істотне порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильне застосування закону про кримінальну відповідальність, просили вирок суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції скасувати та призначити новий судовий розгляд у суді першої інстанції.

Верховний Суд дійшов висновку, що суди нижчих інстанцій дотрималися вимог законодавства та врахували практику Європейського Суду з прав людини, створивши всім учасникам процесу необхідні умови для виконання ними своїх процесуальних обов’язків і здійснення наданих законом прав. Наведені у касаційній скарзі доводи є аналогічними доводам апеляційної скарги, які були належно перевірені й спростовані апеляційний судом через необґрунтованість та безпідставність.

Отож вирок Тернопільського міськрайонного суду та ухвалу Тернопільського апеляційного суду стосовно Тараса Ч. залишено без зміни, а касаційні скарги – без задоволення, повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.

Довідково: санкція ч.2 ст. 121 КК України передбачає від 7 до 10 років позбавлення волі строком, ч.4 ст. 187 КК України — від 8 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Пресслужба Тернопільського апеляційного суду

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*