Повідомити новину

Поширити:

«Нас тут триста, як скло, товариства лягло…» писав Тарас Шевченко у своєму відомому вірші «За байраком байрак…». Для тернопільської «Ниви» було достатньо, аби в першому офіційному матчі 2021 року віддали всі сили на боротьбу хоч одинадцятеро. Не вийшло…
А суперником ФК «Нива» у матчі 17 туру першої ліги був «Альянс» із Липової Долини Сумської області. Поєдинок відбувся на синтетичному газоні «Альянс Арени» у селі Байрак. І це б не мало бути проблемою, бо до сезону жовто-зелені теж готувалися на штучних полях Львова і Закарпаття. На матч Ігор Білан взяв 18 гравців. Через дискваліфікацію гру пропускав центральний захисник Семен Вовченко, який отримав чотири жовті картки ще минулого року. Не знаємо, що більше вплинуло на підсумковий результат – газон, відсутність досвідченого центрального захисника, усі чинники загалом – але розгромно програвати від середнячка першої ліги «Нива» дозволяти собі не мала права. Тим паче, що, на відміну від тернополян, сумчани офіційний сезон розпочали 15 березня принциповим і виснажливим перенесеним матчем у Харкові, де поступилися «Металісту 1925» з рахунком 2:1. Тернополяни ж були «свіженькими». Ну, хіба що, дався взнаки далекий переїзд, але ж…
Господарі повели в рахунку вже у дебюті та в найпростішій ситуації. Забарився хтось із захисників «Ниви», і Станіслав Шарай сміливо «обеззброїв» його та відправив м’яча «парашутом» над Максимом Механівим точно у ворота – 1:0. Аргументів у відповідь у гостей не знайшлося. Так, вони намагалися відігратися, витратили на спроби спорудити хоч якусь результативну атаку багато сил, але «Альянс» вдало грав і в захисті, до того ж, перед перервою скористався не менш неприємною помилкою суперників. Коли подачу Владислава Шарая захисники винесли за межі карного майданчика, м’яча, як кажуть, зловив на ногу центральний нападник Олександр Лучик і потужно пробив у дальній кут воріт. Здавалося, голкіпер напоготові, але Механів пропустив м’яча якось під собою і капітулював у ситуації, коли, здавалося, все в його руках – 2:0.
Розгром «Ниви» продовжився відразу ж після перерви. Пішла передача з правого флангу і Станіслав Шарай головою пробив з близької відстані – 3:0. Жовто-зелені остаточно отетеріли, а суперник зловив кураж. «Альянс» взяв в облогу карний майданчик «Ниви» аж поки з близької відстані вдало не зіграв на добиванні все той же Владислав Шарай – 4:0. Спроби гостей забити хоча б м’яч престижу розбивалися об захисні редути, а серія замін працювала радше на користь господарів, оскільки у них на лавці запасних залишалося більше досвідчених виконавців.
Провальний матч тернополян у селі Байрак на Сумщині можна продовжити словами Кобзаря: «З-за Дніпра із села Луна гаєм гула, треті півні співали. Провалився козак, стрепенувся байрак…». А простіше кажучи, для «Ниви» після села Байрак вимальовуються контури байраку, тобто яру, ями. І цю перспективу для команди в коментарі на Фейсбук дуже образно змалював Костянтин Тернопільський. Якщо відкинути матюки і образи, то все виглядає так: «…4:0 влітати? Ви чим на зборах займалися? Ви що, проти «Ман. Сіті» грали? Вас мордою об газон закатали, а ви ніяк не відповіли. Негайно потрібне нормальне підсилення. Інакше – друга ліга і крапка. А який сенс з Білана? Ще один-два таких матчі і його відправлять у відставку. При Малику була найліпша «Нива» за весь час відродження, починаючи з 2016 року. Пробачте, пане Василю, ми все про…  А футболістам має бути соромно. Може, комусь із гравців однаково, але нас, уболівальників, то дуже болить. Ви не граєте за абиякий клуб. Ви представляєте честь славетного клубу «Нива» з Тернополя».
Чи усвідомили це футболісти «Ниви», стане зрозумілим уже 26 березня. Найближчої п’ятниці ми приймаємо вдома луцьку «Волинь». І байдуже, що вона перебуває на п’ятому місці турнірної таблиці, а «Нива» – на одинадцятому.
Іван СУМНИЙ