05.02.2023 12:32

Повідомити про новину

Поширити:


21
Казимир Ярема – людина козацького, незламного духу, яка глибоко поважає рідну мову, традиції та історію свого народу.
Він – автор більше сотні статей на актуальні теми. У 2000 році побачили світ його перші повісті про творчих людей Тернопільщини «Володимир Хома. Літературний портрет», «Життя, мов спалах зорі», тоді ж пан Ярема упорядкував і видав поетичну збірку творів Василя Ярмуша «Україно моя барвінкова» і збірку пісень на його слова «Мелодії, освячені любов’ю». У 2015 році ці книжки були перевидані з доповненням. В 2001 році з-під його пера вийшли біографічні повісті «Три музи Валерія Залізного» і «Душі пісенний світ». А в 2005-му з’явилась книжка «Василь Подуфалий. Життя і творчість», авторами якої є Казимир Ярема і Богдан Кусень. Уже майже готові до друку книжки історії сіл Йосипівка та Острів, спогади людей, які пережили голодомор.
Народився сьогоднішній ювіляр 8 квітня 1946 року в с. Йосипівка Тернопільського району. Закінчив Чортківське педучилище і Львівський державний університет ім. Івана Франка, за фахом – учитель історії і права. Більше 30 років працював в школах Тернопільщини, з них майже два десятки літ – директором школи.
Десять років очолював Тернопільську районну організацію Української народної партії. З 2002 по 2010 рік був депутатом Тернопільської райради. Тривалий час  очолював правозахисну організацію «Спілка власників землі», а також захищав права одиноких громадян похилого віку у Тернопільській райдержадміністрації. Пан Ярема – член Української народної ради і голова Тернопільського районного відділення «Просвіти».
Своє славне 70-річчя Казимир Петрович зустрічає презентацією книжки «Кривава боротьба за волю України», яку він писав упродовж останніх п’яти років.
Зараз ми переживаємо один з найтрагічніших періодів у житті нашої країни. Тож ця книжка на часі, адже у ній ідеться про сьогодення (автор книжки побував в гарячих точках і все бачив на власні очі). Він – активний  учасник акцій боротьби за «Українську Україну»,  «Україна без Кучми», Помаранчевої революції, революції Гідності. Безкорисно служить своєму народові, відстоює інтереси громади, дбає про духовність народу, веде просвітянську роботу. Словом, Казимир Петрович справжній український патріот, якого принагідно сердечно вітаємо з нинішнім ювілеєм!
Едіта МОЧЕВУС,
член правління обласної «Просвіти» ім. Тараса Шевченка

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.