26.03.2023 21:07

Повідомити про новину

Поширити:

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації повідомив, що складе свої повноваження після інавгурації нового Президента. «Як тільки відбудеться інавгурація новообраного Президента України, я напишу заяву про відставку. Вважаю, що всі сьогодні мають працювати для того, щоб Україна розвивалася. І я буду максимально допомагати тим, хто займатиметься цією справою у майбутньому», – заявив Барна.
Він і надалі принципово та рішуче стоятиме на позиціях «недопущення реваншу, приходу в політику тих людей, які роками знищували чи намагалися знищити Україну, прагнули загнати її у російське ярмо».
Напередодні цієї заяви голова облдержадміністрації розповів про 4 роки перебування на посаді, про основні здобутки та зміни, які сталися за цей час в Тернопільській області.
Він зазначив, що вперше за багато років вдалося згуртувати добру команду, яка вболіває за долю Тернопілля. «Немає політичних суперечок, а є спільний інтерес щодо відстоювання інтересів області», – так охарактеризував очільник краю співпрацю із обласною радою, облдержадміністрацією, міською радою Тернополя та народними депутатами від Тернопільщини.
Ключовими кроками, які стали початком фундаментальних змін в області, голова ТОДА вважає: реформу освіти, реформу децентралізації, залучення капітальних вкладень та відновлення військової інфраструктури.
«Перший крок – децентралізація, – каже Степан Барна. – Маємо уже 49 об’єднаних територіальних громад, де проживають 58 відсотків населення області. Днями я відвідав Саранчуківську громаду Бережанського району. Мені було цікаво, які в людей враження після об’єднання. Люди дякували. Вони побачили результат, що в селі збудована амбулаторія, ремонтується дорога, перекрили школу, діє програма «Нова українська школа» тощо.
Другий крок – це залучення капітальних вкладень. У 2014 році загальна сума капвкладень становила 12,5 млн грн, а у 2018-му – майже мільярд гривень, не враховуючи коштів на ремонт доріг. І це дало можливість зробити в області багато добрих справ: завершити реконструкцію понад сотні шкіл, побудувати 28 футбольних полів зі штучним покриттям, почати будувати серйозні інфраструктурні об’єкти, такі як нові школи у Великій Березовиці Тернопільського району та в Шупарці Борщівського».
Голова облдержадміністрації наголосив, що за останні роки капіталовкладення в область зросли майже в сто разів. Завдяки цьому з’явилася можливість завершувати довгобуди, які накопичувалися роками і ніхто на них не звертав увагу десятиліттями.
«Це – басейн у Козові, Державний обласний архів, школа у Гориглядах. Ми збудували найпотужніший кардіологічний центр в Західній Україні на базі університетської лікарні. Завершуємо реставрацію пам’ятки архітектури ратуші Пінзеля в Бучачі. Загалом, за підтримки держави в області вдалося реалізувати понад півтори тисячі проектів. І це те, що сьогодні дає можливість говорити про розвиток краю», – наголосив Степан Барна.
Третім і найважливішим кроком, вважає голова ТОДА, є відродження армії. «Я вболівав за цю ініціативу з 2014 року. І сьогодні ми маємо не тільки відродження 44-ї артилерійської бригади у Тернополі, де будують ще й два гуртожитки для військовослужбовців-контрактників за стандартами НАТО, а й відновлення військових частин у Чорткові, Теребовлі та Бережанах. Будівництво гуртожитків також триває у Чорткові та Теребовлі. Відродження цих військових з’єднань – це підтвердження ефективності державної політики, спрямованої на відродження Тернопільської області та всієї України», – резюмував Степан Барна.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.