gazpostach

З 1 січня знижено податкове навантаження на фонд оплати праці21004Легалізація зайнятості населення та зарплати

Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати. Адже заробітна плата поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Нелегальна зарплата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Через несплату єдиного соціального внеску і податків  наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії за віком,  інвалідністю та в інших випадках, передбачених законодавством, адже пенсію буде призначено тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Якщо сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

З 1 січня 2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким значно знижено податкове навантаження на фонд оплати праці за рахунок зменшення розміру єдиного соціального внеску.

Нинішнього року ставку ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яку сплачує роботодавець, знижено до 22%, торік його  середній розмір складав 35%. Крім того, скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати працівників.

Зазначені зміни у законодавстві сприятимуть процесам детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати найманих працівників. А кожен працівник повинен бути зацікавлений працювати легально, адже від страхового стажу залежить його майбутня пенсія.

Олександра РЯБУХА,

начальник відділу Тернопільського об’єднаного управління ПФУ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*