Повідомити новину

Поширити:

Лідерка «Батьківщини» про ринок землі, тарифи і національну безпеку
Минулого тижня до Тернополя завітала лідерка партії ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко. Спершу Юлія Володимирівна вирушила на центральний ринок, щоб поспілкуватися з підприємцями, фермерами, котрі торгують продукцією власного виробництва, поцікавитися думкою людей стосовно останніх подій, що відбуваються в нашій державі. А згодом зустрілася з місцевими журналістами.
“З такими візитами я об’їздила вже пів країни. Для чого? Щоб пояснити людям, що коїться в державі, а основне – почути їхню думку. До мене підходили підприємці і говорили, що за останні два роки їх буквально позбавили права на роботу та й на життя”, – зазначила політик.
«Не продавайте паї, зачекайте»
Юлія Володимирівна з сумом констатувала, що історії цих маленьких підприємців є жорстокою реальністю. Адже у Верховній Раді ухвалили десятки законів, які цілеспрямовано знищують середній клас.
Як ми знаємо, з 1 липня набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземель. Партія “Батьківщина” активно боролася проти ринку землі, робила усе можливе, що провести референдум з цього питання.
“Нині відбувається масштабне обезземелення українців. Ухвалений закон про продаж сільськогосподарської землі у світі не має аналогів. Щоб ви розуміли, ринок, який вводиться в Україні, не дасть жити і працювати фермерам, зберегти людям землі в постійному користуванні. Йдеться не лише про значні території, а й невеличкі городи. Більше того, з першої хвилини, коли відкриють ринок землі, іноземні банки зможуть заволодіти сільськогосподарською землею. Нині масово роздають споживчі кредити під нерухомість, техніку тощо. У законі прописана схожа модель, коли споживчий кредит на 40% дешевший, ніж, умовно, є на ринку, дають під заставу паю. Коли ж людина не зможе віддати вказану суму, земля переходить у власність банку. Це, по суті, прихований продаж. Таким чином іноземний банк зможе накопичити масиви землі. А через два роки набуде чинності друга частина закону, що дозволить купувати вже по 10 тисяч гектарів. Таким чином українці перестануть бути господарями на землі, яку з роду в рід обробляли діди-прадіди”, – наголосила Тимошенко.
Політик додала, що відтепер, згідно із ухваленими законами, повністю відмінено контроль держави за якісне екологічне використання землі. Як пояснила Юлія Володимирівна, це робилося для того, щоб власник мав цілковите право знімати верхній шар землі. А все для того, щоб видобувати корисні копалини. Застосували так звану «американську модель», коли покупець разом із землею стає власником і надр.
“Та хочу вам сказати, що ми не припиняємо боротися. У той час, як на ініціативні збори щодо проведення референдуму зібралися 12 тисяч людей (потрібно було лише 300), у Центральній виборчій комісії не вистачило одного голосу, щоб провести референдум. Але нас це не зупинить, ми будемо усіма силами добиватися свого, відстоюючи інтереси людей. Оскільки у законі про продаж землі грубо порушено 22 статті Конституції України, у Конституційному Суді зареєстроване наше подання. Більшість суддів готові визнати, що згаданий закон – неконституційний і потрібно припинити його дію. Коли ж почався розгляд справи, представники Державного управління охорони не пустили голову Конституційного Суду і його колегу на засідання, тим самим унеможливили суд працювати. Тому з допомогою аграріїв, фермерів, небайдужих українців ми будемо пробивати засідання суду, щоб визнати цей закон неконституційним”, – наголосила політик.
Окрім того, лідерка партії звернулася через засоби масової інформації до українців з великим проханням, пересторогою – не поспішати продавати свої землі.
“Потримайте свої паї, не продавайте, принаймні доти, поки не зміниться ця влада і не буде збудована нормальна система, як, скажімо, у Франції, Польщі. У всьому цивілізованому світі є залізне непохитне правило – сільськогосподарську землю віддають лише тим, хто живе на цій землі, власноруч обробляє її. І найбільше, на скільки я знаю, це 500 га (а не 10 тисяч!) на одного фермера”.
Окрім того, Юлія Тимошенко розповіла, що по всій країні відкривають партійні «гарячі» телефонні лінії для того, аби люди могли звернутися за допомогою, якщо у них силоміць почнуть відбирати землю.
“Ми негайно будемо реагувати на такі звернення. Виїжджати на місце і через місцеві органи влади, суди, застосовуючи всі наші можливості, відстоювати права людей бути господарями на своїй землі”.
«Атомна енергетика України може забезпечити побутові потреби населення»
Під час зустрічі тернополяни скаржилися Юлії Володимирівні на непосильні для більшості сімейних бюджетів тарифи за комунальні послуги. Люди пригадують ті часи, коли прем’єром була Тимошенко, і ціни за електрику та газ для населення були у рази менші.
«У нас є атомна енергія, яка коштує 56 копійок за кіловат. Окрім того, є гідроелектроенергія — 37 копійок за кіловат. Є і теплова електроенергія, яка дуже дорога. У той час, коли я була прем’єром, ми створили енергоринок, об’єднали усі види електроенергії і встановили середню ціну, яка у вісім разів була дешевшою він сьогоднішньої. Скажу більше, я переконана: сьогодні атомна енергетика України самостійно може забезпечити побутові потреби населення. Така ж ситуація і з газом. Населення має використовувати газ українського виробництва, тоді й ціна на нього буде в рази дешевшою», – зазначила політик.
Люди обурювалися, адже за власні кошти ще недавно прокладали газові труби, а тепер мають сплачувати за них  чималі гроші. Те, що держава не виконує роль арбітра між корпоративними кланами і народом, призвело до зубожіння.
«Тому немає справедливості в країні, зрештою як і немає енергоринку. Тобто більшість проблем, із якими стикаються українці, – створені штучно. Тарифи, податкові нововведення, Закон про ринок землі, через який Україна може втратити найцінніше. Тому не можна гаяти часу і чекати, що хтось чужий прийде і вирішить проблему. Для того, щоб люди жили гідно, потрібно об’єднатися патріотичним силам і разом стати на захист», – додала Юлія Володимирівна.
Вона запропонувала створити сильний національно-патріотичний уряд, поміняти докорінно стратегію. Лідерка «Батьківщини» закликала не чекати наступних виборів, а самим об’єднуватись і вимагати від діючої влади залишити країну в спокої, або різко змінити курс, відповідно до потреб людей.
«Не можна українцям більше терпіти оте зрадницьке глузування, потрібно робити висновки і на осінь консолідуватися. Нам не можна втрачати час, не можна допустити, щоб так знущалися над Україною”, – заявила Юлія Тимошенко.
Анна РОМАНІВ