gazpostach

Єдиний внесок: нарахування, сплата та звільнення у 2017 роціУ Головному управлінні ДФС у Тернопільській області відбулася «гаряча лінія» на тему «Єдиний внесок: нарахування, сплата та звільнення у 2017 році». На запитання підприємців відповідав заступник начальника Головного управління ДФС в області Сергій Господарик.

Найцікавіші запитання та відповіді на них пропонуємо  увазі наших читачів.

 

– Я платник єдиного податку першої групи, скільки цього року маю платити єдиного внеску?

– З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше ніж 0,5 мінімального страхового внеску, тобто 352 гривні.

 

– Я зареєстрований приватним підприємцем та перебуваю на загальній системі оподаткування. Нині є багато чуток щодо сплати єдиного внеску. Скажіть, якщо я не здійснюю діяльності, чи треба мені платити його?

– Так, потрібно. Якщо платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, а це – 704 гривні.

 

 

– Вас турбує приватний підприємець із Кременця, я вже пенсіонер. Чи є якісь пільги зі сплати єдиного внеску для мене?

– Так, є. Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.

Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

 

– Чи змінилася ставка єдиного внеску у 2017 році?

– Єдиний внесок для всіх платників (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22% до бази нарахування на фонд оплат праці.

 

– За який період необхідно сплатити єдиний внесок у випадку припинення підприємницької діяльності?

– Останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

 

– Чи є зміни у формі для подання звітності з єдиного внеску?

– Ні, немає. Порядок подання звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, залишилися незмінними.

 

– Який термін сплатити єдиного внеску для підприємців, котрі застосовують загальну систему оподаткування?

– Фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого року, наступного за звітним.

Відділ організації роботи

ГУ ДФС в області