08.06.2023 15:36

Повідомити про новину

Поширити:

У Головному управлінні ДФС у Тернопільській області відбулася «гаряча лінія» на тему «Єдиний внесок: нарахування, сплата та звільнення у 2017 році». На запитання підприємців відповідав заступник начальника Головного управління ДФС в області Сергій Господарик.
Найцікавіші запитання та відповіді на них пропонуємо  увазі наших читачів.
 
– Я платник єдиного податку першої групи, скільки цього року маю платити єдиного внеску?
– З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше ніж 0,5 мінімального страхового внеску, тобто 352 гривні.
 
– Я зареєстрований приватним підприємцем та перебуваю на загальній системі оподаткування. Нині є багато чуток щодо сплати єдиного внеску. Скажіть, якщо я не здійснюю діяльності, чи треба мені платити його?
– Так, потрібно. Якщо платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, а це – 704 гривні.
 
 
– Вас турбує приватний підприємець із Кременця, я вже пенсіонер. Чи є якісь пільги зі сплати єдиного внеску для мене?
– Так, є. Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.
Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
 
– Чи змінилася ставка єдиного внеску у 2017 році?
– Єдиний внесок для всіх платників (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22% до бази нарахування на фонд оплат праці.
 
– За який період необхідно сплатити єдиний внесок у випадку припинення підприємницької діяльності?
– Останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
 
– Чи є зміни у формі для подання звітності з єдиного внеску?
– Ні, немає. Порядок подання звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, залишилися незмінними.
 
– Який термін сплатити єдиного внеску для підприємців, котрі застосовують загальну систему оподаткування?
– Фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого року, наступного за звітним.
Відділ організації роботи
ГУ ДФС в області