03.02.2023 08:44

Повідомити про новину

Поширити:

Сьогодні розпочався грудень і разом із ним одна із найскладніших зим в історії України. росія продовжує нищити об’єкти критичної інфраструктури. Мільйонам людей доводиться тривалий час сидіти без електропостачання, води й тепла. Жителі Тернопільщини, як і усі українці, сподіваються на теплу і малосніжну зиму, щоб не мерзнути в своїх домівках, але у погоди свої плани. 

Прогнози синоптиків збігаються, зокрема про те, що грудень буде дуже хмарним, а останній тиждень буде найхолоднішим за місяць. Новий рік ми зустрінемо з мокрим снігом і температурою 0°С.

Згідно з книгою народного синоптика, світлої пам’яті Леоніда Горбаня, зима розпочнеться з невеликого морозу і в перші дні опади не очікуються.

Приблизно із 6 грудня – невеликі морози, можливий сніг. Вже 12-го числа почне тепліти, можливий сніг з дощем, мокрий сніг. Згодом настане відлига, однак до кінця грудня знову трохи похолодає. А от Новий рік українці зустрічатимуть із мокрим снігом та відлигою.

Грудень обіцяє бути теплим і схожим на минулорічний. Такий прогноз зробив синоптик Станіслав Щедрін. Експерт розповів, що упродовж грудня погода в Україні буде теплою. Якщо деякі дні будуть морозними, то стовпчик термометра не опуститься низько. Снігопадів не варто очікувати, але будуть дощі, мокрий сніг і слабкий мороз.

Народний синоптик Володимир Деркач каже, що перший місяць зими буде мінливим – похолодання чергуватиметься з відлигами.

В Укргідрометцентрі повідомили, що цьогорічна зима не матиме довготривалих періодів з сильними морозами, як це було раніше. Похолодання звісно будуть, але короткочасні, тривалістю 1–5 діб.

Зокрема, начальник відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Владислав Білик вважає, що загалом зима 2022–2023 рр. буде на 1–2 градуси теплішою за середньостатистичні показники цього періоду року. Але це не означає повну відсутність лютих морозів. Вони будуть, але лише на короткий період.

Як кажуть, «Скільки сніг не лежатиме, а розтануть мусить», тож будемо вірити, що і зиму переживемо, і весну зустрінемо, але вже з перемогою і таким потрібним миром…

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.