Повідомити новину

Поширити:

Насправді розібратися, як швидко вивчити іноземний текст – не так важко, як може здатися на перший погляд. Для цього важливо дотриматися двох базових пунктів – знайти відповідний спосіб запам’ятовування, а також правильно організувати роботу.

Перевірені варіанти запам’ятовування, представлені в даному матеріалі, допоможуть впоратися з поставленим завданням ефективно.

Етапи запам’ятовування

Вчити невеликі обсяги інформації для курсів англійської або інших потреб завжди швидше та простіше. Завдяки представленим порадам, з першого разу вдасться запам’ятати більшу частину тексту або навіть відразу весь.

Не перекладати текст

Ефективніше вловити сенс і запам’ятати все в оригіналі, ніж перекладати рідною мовою і потім згадувати, як текст звучав до цього. В даному випадку легко помилитися та задіяти неправильне формулювання або переклад слова.

Прочитати текст та визначитися з опорними словами

Читаючи текст вголос, потрібно звертати увагу на конструкцію речень, на конкретні слова. На що буде легко спертися, щоб пригадати, про що воно. Пошук таких опорних слів дуже допоможе, адже завдяки їм легше потім відтворювати текст у пам’яті.

Виписати складні для вимови фрази

Перед повторенням варто виписати окремі фрази, які важко промовляти. Потрібно уточнити вимову окремих слів та дізнатися зміст речень. Тоді запам’ятати їх буде легше.

Прочитати кілька разів

Читати рекомендується не пошепки собі під ніс, а вголос і з інтонацією. Такий прийом дозволить простіше запам’ятати, адже процес включаються також зорова і слухова пам’ять. Прочитати текст потрібно не менше п’яти разів і потім приступати до зазубрювання.

Відкласти текст ненадовго і знову перечитати пізніше

Рідко у кого виходить ідеально запам’ятати все відразу. Це нормально. Але важливо зробити так, щоб інформація, що завчається, залишилася у довготривалої пам’яті. Для цього потрібно пройтися алгоритмом знову через деякий час. Особливо це стосується читання вголос. Якщо час дозволяє зробити це можна через пару-трійку годин.

Як бути з великим текстом?

Але як швидко вивчити текст, якщо він є об’ємним? Алгоритм дій приблизно той самий, що й для невеликих матеріалів. Тому не слід хвилюватися. Для запам’ятовування великих текстів можна рухатися тим самим шляхом. З тією лише відмінністю, що знадобиться трохи більше часу.

Ось, як вивчити великий текст англійською, якщо він більший за одну сторінку.

Поділити матеріал на шматки

Кожен зазвичай текст уже поділено на абзаци. Їх можна вивчати кожен окремо, або поєднати в блоки. Важливо постаратися розділити їх так, щоб уривки були збудовані логічно і складали приблизно однаковий обсяг.

Пронумерувати

Щоб не заплутатися в послідовності виділених блоків, потрібно пронумерувати їх у потрібній послідовності, а потім зазубрити перші речення. Таким чином, пам’ять сама підкине потрібний логічний ланцюжок і дозволить швидко згадати потрібний уривок під час викладу. Потім залишається об’єднати ці блоки воєдино і великий текст вже віддрукувався в пам’яті.

Але найважливіше у будь-якому варіанті того, як ефективно вивчити англійський текст – усвідомлений підхід до запам’ятовування. Запам’ятовування тексту англійською, незалежно від обраного шаблону – це не ключова мета, а ще один щабель до розуміння та можливості застосування іноземної мови. Усі знання, отримані у письмовому та усному форматі, варто періодично використовувати, інакше вони швидко забудуться.