І донецький «Шахтар», і київське «Динамо» безславно завершили свої виступи в Лізі Європи на стадії 1/8 фіналу турніру. Після поразки 0:3 в першому матчі з «Ромою» «гірники» програли і в домашньому матчі-відповідь з рахунком 1:2. А кияни продемонстрували «стабільність» – з однаковим рахунком 0:2 програли і вдома і на виїзді.
І якщо з «Динамо» все було зрозуміло (за весь матч здійснило лише два удари в площину воріт суперника), то «Шахтар» намагався боротися. Та на 72-й хвилині Майораль оформив дубль після чергової помилки донеччан у захисті – 1:2. І все ж через десять хвилин у помаранчево-чорних був останній шанс врятувати хоча б залікові очки в рейтинг УЄФА, але удар Марлоса парирував Пау Лопес.
Не врятувала нас і чеська «Славія», хоч знову здивувала не лише британців, а й усю футбольну Європу, здолавши на Туманному Альбіоні «Рейнджерс» (2:0). Та, незважаючи на осічку, шотландці все одно випередили українські клуби у таблиці коефіцієнтів на 0,275 бала. Тепер український чемпіонат втратив пряму путівку в Лігу чемпіонів, починаючи з сезону 2022/23 років.
І поки українські команди зализували рани, у швейцарському Ньоні відбулося жеребкування вирішальних стадій Ліги чемпіонів та Ліги Європи.
В 1/4 фіналу Ліги чемпіонів зустрічаються:
«Реал» (Іспанія) – «Ліверпуль» (Англія);
«Манчестер Сіті» (Англія) – «Боруссія» (Дортмунд,Німеччина);
«Баварія» (Німеччина) – «ПСЖ» (Франція);
«Порту» (Португалія) – «Челсі» (Англія).
В 1/2 фіналу змагань переможець пари «Баварія» – «ПСЖ» зустрінеться з переможцем пари «Манчестер Сіті» – «Боруссія». Відповідно, переможець пари «Реал» – «Ліверпуль» зустрінеться з переможцем пари «Порту» – «Челсі».
Матчі 1/4 фіналу відбудуться 6-7 і 13-14 квітня. Півфінали – 27-28 квітня і 4-5 травня. А фінал – 29 травня 2021 року на Олімпійському стадіоні Стамбула.
В 1/4 фіналу Ліги Європи зустрічаються:
«Гранада» (Іспанія) – «Манчестер Юнайтед» (Англія)
«Арсенал» (Англія) – «Славія» Прага (Чехія)
«Аякс» (Нідерланди) – «Рома» (Італія)
«Динамо» Загреб (Хорватія) – «Вільярреал» (Іспанія)
Чвертьфінали призначені на 8 та 15 квітня, а в півфіналах, які відбудуться 29 квітня та 6 травня, зустрінуться переможці пар «Гранада» – «Манчестер Юнайтед» і «Аякс» – «Рома» та «Динамо» – «Вільярреал» і «Арсенал» – «Славія». Фінал – 26 травня у польському Гданську.