10.12.2022 07:22

Повідомити про новину

Поширити:

В Україні відзначили 7-у річницю трагічних подій, що відбулися на Майдані в Києві. Герої Небесної сотні гинули за честь, за волю, за право бути українцями, жити щасливо в незалежній Україні. Вони змінили хід української історії, ставши на захист майбутнього своєї рідної землі. Героїчна сотня журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими ангелами-охоронцями на небі.
Мешканці Бережанщини разом з усією Україною вшанували тих, хто з ризиком для власного життя відстоював право українців жити в незалежній проєвропейській державі.
Пам’ятна хода об’єднала багатьох небайдужих жителів, родини Героїв, військовослужбовців, духовенство, представників влади й громадськості, котрі зібралися, щоб віддати шану Героям, помолитися за упокій їхніх душ.
Міська площа Ринок і прилеглі вулиці перетворилися на зменшений аналог київського Майдану. Намети, бочки, шини, звуки барабанів, дим – ці й інші елементи декорацій, вдало підібрані на кожній із локацій, а також літературно-музичні композиції, виступи запрошених волонтерів та учасників російсько-української війни, демонстрація тематичних відеороликів дали можливість присутнім по-справжньому відчути атмосферу подій Революції Гідності.
Під вигуки: «Слава Україні! Смерть ворогам!», «Бережани, вставай! Майдану помагай!» колона пройшла маршрут від площі Ринок до скверу Устима Голоднюка. Цей шлях – своєрідний урок історії для молодого покоління, яке має знати своїх Героїв.
Педагоги, школярі, студенти взяли участь у всеукраїнській тихій акції «Ангели пам’яті», почепивши білих ангелів на гілках дерев у сквері Устима Голоднюка. Незабутнім став виступ PianoExtremist (піаніста з Майдану), який просто неба зіграв для бережанців твори, написані в часи участі в подіях на Майдані та війні з агресорами на сході нашої країни.
Перед світлою пам’яттю Героїв Небесної сотні маємо робити все, щоб не допустити більше ніколи тих трагічних подій, продумувати кожен крок, зважити свій вибір, щоби зберегти Україну, зробити її міцною, демократичною, процвітаючою. От тоді ми й переможемо ворога!
Жодна жертва не марна. Гідність, свобода та честь – цінності, за які варто боротися та які варто відстоювати завжди.
Тетяна БІДЗІЛЯ
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.