gazpostach

Вживані авто за зниженими акцизами884В останній день травня Верховна Рада ухвалила законопроект про зниження акцизів на імпортні автомобілі, і якщо Президент його підпише, цей закон набуде чинності вже 1 липня 2016 року. Відповідно до законопроекту, вартість вживаних автомобілів знизиться на 30-40%.

Наскільки подешевшають авто

Нові акцизи дадуть можливість ввозити автомобілі з-за кордону значно дешевше. Якщо на авто з великим об’ємом двигуна менші акцизи не надто вплинуть, то на двигуни від 1,5 до 3 літрів вартість буде суттєво нижчою.

Наприклад, за новими акцизами для розмитнення автомобіля з двигуном 1 л треба буде сплатити 63 євро замість нинішніх 1761 євро. За розмитнення автомобіля з двигуном 2 л — 534 замість 4882 євро. А для найбільш популярних автомобілів з двигуном 1,5 л — замість 3 тисяч євро треба буде сплатити 90 євро.

Знижений акциз стосується лише бензинових і дизельних двигунів.

Кому вигідне нововведення

За словами директора Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олега Назаренка, зниження ціни на вживані іномарки є хорошим нововведенням для звичайних людей, але водночас — скринькою Пандори для контрабандистів. Тепер вони “розгуляються” на повну, адже матимуть можливість завозити нові автомобілі “під виглядом” старих без сплати податку. І хоча раніше контрабандно, каже експерт, теж ввозили новенькі автівки за процедурою вживаних і відповідно меншим ПДВ, однак, до прийняття закону акциз був вищий, і це, так би мовити, “згладжувало” таке ввезення.

Одна іномарка на рік

Зауважимо: купити дешевше вживану іномарку можна буде тільки для власного користування, а не на продаж. Тобто, одна машина – один раз на рік. Щоб продати таке авто упродовж року, потрібно буде розмитнювати його за акцизними ставками, які діють сьогодні.

Обмеження

За зниженими акцизами не можна буде купити старі авто, випущені до 1 січня 2010 року. Нові акцизи не поширюються на іномарки, які не відповідають екологічному стандарту Євро 5 (котрий вводиться в дію в Україні цього року). Також зменшені акцизні ставки не розповсюджуватимуться на автомобілі, завезені з Росії чи окупованих територій України.

Зниження акцизів — назавжди?

Зниження акцизів буде тимчасовим і діятиме до 31 грудня 2018 року. Але! З 1 січня 2018 року в Україні має бути введений стандарт Євро 6, що забороняє імпорт автомобілів, старших 3-4 років. Відтак, в останній рік вибір автомобілів буде дуже обмежений.

Наслідки закону

На думку експерта Богдана Глядика, зниження акцизів при розмитненні сприятиме попиту на імпортні машини й зменшенню інтересу до вітчизняних авто.

З плюсів — це має покращити середній вік автомобілів. Адже в Україні транспортні засоби — одні з найстаріших і служать в середньому 18,5 років.

Загалом, на думку юриста, новий “автомобільний” закон збільшить офіційне ввезення автомобілів з-за кордону, а це у свою чергу примножить надходження у державну скарбницю від їх розмитнення.

Вето чи ні?

2 червня голова фракції “Самопоміч” Олег Березюк заявив, що Президент Порошенко наклав вето на закон про зниження акцизного збору на вживані іномарки. Того ж дня в Адміністрації Президента таку заяву спростували: “Текст закону ще навіть не надійшов до Адміністрації Президента, – сказав прес-секретар Петра Порошенка Святослав Цеголко. – На сайті Ради документ наразі перебуває у статусі “Готується на підпис”. Це означає, що він ще не підписаний спікером і не направлений на підпис Президентові».

Політично, додає Богдан Глядик, це був би дуже вдалий крок, якби Президент цей закон підписав, і українці середнього класу отримали “за всі негаразди, які мають, хоча б якийсь втішний приз”.

Анна КОСИНСЬКА

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*