gazpostach

«Використання відновлювальних джерел енергії – основа розвитку енергоощадних технологій та вирішення екологічних проблем»На цьому наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук під час презентації проекту «Створення центру для  біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами», який реалізовується у місті Борщів під егідою  Міністерства закордонних справ Норвегії.  У зустрічі з представниками влади області та району,  підприємцями взяв участь також і Надзвичайний та Повноважний посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад.

«Увесь світ активно використовує відновлювальні джерела енергії, біопаливо, енергію сонця та вітру тощо, – додав  Віктор Овчарук. –  Для Тернопільщини актуальним та перспективним є  використання біомаси рослинного походження, що, без сумніву,  може замінити дорогий газ.  В області усе більше комунальних підприємств переходить на тверде паливо. Переконаний, що успішна реалізація цього проекту у Борщові  стане прикладом для інших районів області».

Метою проекту, що реалізовується у Борщові, є збільшення виробництва і використання біоенергії та інших видів відновлювальної енергії, розробка плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки Західного регіону України, обмеження енергетичної монополії від традиційних технологій виробництва енергії та формування ринкової конкуренції цін на енергію. Згідно із проектом передбачається створення на землях запасу Борщівської територіальної громади розсадників біоенергетичних культур, розробка енергетичних планів із заміщення  викопних видів палива та поставки біоенергії до ряду комунальних теплообмінних систем у територіальних громадах, районних та обласних центрах західного регіону.

Керівництво області та високоповажний гість зустрілися також з представниками Борщівської об’єднаної територіальної громади та керівництвом Борщівського агротехнічного коледжу, на базі якого здійснюватиметься проект «Створення центру для  біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами».

«Норвегія є однією з тих країн, які постійно збільшують виробництво та використання біоенергії, і готова ділитися власним досвідом з Україною», – зазначив Надзвичайний та Повноважний посол Королівства Норвегія в Україні.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*