gazpostach

Виконавця і пособника убивства Віталія Ващенка затримали9991Замовлення на злочин вони отримали у Києві.

Про це повідомив на брифінгу тимчасово виконуючий обов’язки керівника ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол.

Нагадаю, 26 травня близько 23 години двоє невідомих осіб нанесли тілесні ушкодження 48-річному депутату Кременецької міської ради Віталію Ващенку. Чоловік через три години помер в реанімаційному відділенні лікарні. Попередній діагноз – «забійні рани голови, черепно-мозкова травма, політравма грудей». Злочин скоєно на території нежилого обійстя, де він займався підприємницькою діяльністю.

За словами Олександра Богомола, у причетності до вбивства громадського активіста з Кременеччини підозрюють чотирьох: двох виконавців, організатора, пособника. У середу о 23 годині завершилося судове засідання у Тернопільському міськрайонному суді, на якому обирали запобіжний захід для одного з виконавців та пособника. Їх взято під варту. Встановили особи другого виконавця та організатора. «Сьогодні (8 червня – ред.) їх оголосять у розшук», – зазначив Олександр Богомол.

Про підозрюваних відомо, що усі вони з міста Кривий Ріг, 1976, 1975, 1990 та 1991 років народження. Усі раніше судимі, відбували покарання в одній колонії. Затримання відбулося у Дніпровській області, у цій операції брали участь 30 тернопільських оперативних працівників. У результаті відпрацювань вийшли на усіх осіб, двох затримали. За час від моменту скоєння нападу підозрювані, знаючи, що їх розшукують, ретельно знищували сліди злочину.

Одна з версій, яку відпрацьовують правоохоронці, – це замовлення у зв’язку з активною громадською позицією. Ймовірно, організатори злочину планували лише побити, а не вбивати активіста. За напад кожному замовники обіцяли солідну оплату, проте виконавці після вчиненого отримали лише мізерну частину від “заробленого”. Начебто їм обіцяли 50 тисяч гривень, однак заплатили лише по 500 гривень.

Хто замовник? На це відповіді журналісти наразі не отримали. За словами Олександра Богомола, замовлення на злочин нападники отримали у Києві.

Нагадаю, дружина Віталія Ващенка та його побратими по громадській діяльності озвучили декілька версій: напад у зв’язку з діяльністю Віталія Ващенка як члена земельної комісії при Кременецькій міській раді; як наслідок «сміттєвої» люстрації; озвучували також припущення про «почаївський слід».

P.S. Як стало відомо учора, правоохоронці затримали третього із злочинної групи – організатора.

Ольга КУШНЕРИК

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*