Повідомити новину

Поширити:

0212Нещасний випадок трапився з 13-річним жителем Тернополя. Хлопець, гостюючи у бабусі, забавлявся піротехнікою. Петарда вибухнула в руках підлітка й покалічила його.
Інцидент трапився у четвер, 7 січня, повідомили у  сектор комунікації Головного управління Національної поліції в області.  З неповною травматичною ампутацією першого, другого та третього пальців правої кисті руки хлопчика доправили до обласної дитячої лікарні. По випадок медики повідомили співробітників поліції.
Правоохоронці встановили, що травми потерпілий отримав внаслідок необережного поводження з піротехнічними засобами, а саме розриву петарди. На Різдвяні свята він приїхав до бабусі у село Настасів Тернопільського району. Там разом з друзями вирішив розважитися піротехнікою. Наслідок таких забавок виявився невтішним.
Медики прооперували потерпілого, його життю нічого не загрожує.  Сам хлопчина вважає, що йому ще пощастило, бо пошкодило праву руку, а він шульга. Добре, що вибухом не зачепило очей, а також те, що не постраждав молодший брат, який був поряд. З’ясувалося, що петарду хлопчик запалив у приміщенні кухні – у такий спосіб перевіряв, чому вона не спрацювала надворі.
Наразі заведено кримінальне провадження за статтею 166 ККУ – злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування. Тобто фактично йдеться про притягненення до відповідальності батьків хлопчика. Між тим, через один з всеукраїнських телеканалів мати потерпілого заявила, що винуватий у нещасті той, хто продав дитині петарду, і висловила намір звернутися із цивільним позовом до продавця.
Правоохоронці встановили крамницю, де хлопці придбали небезпечні іграшки. Це невеличкий сільський продуктовий магазин, де власник без будь-яких дозвільних документів займався незаконним продажем піротехніки. У приватного підприємця вилучили залишки забороненої продукції. Він зізнався у тому, що продав неповнолітнім петарди.
Правоохоронці вкотре застерігають не дозволяти дітям купувати піротехніку й бавитись нею, адже це може призвести до біди.