Повідомити новину

Поширити:

У Чернігові пройшли перші старти літнього чемпіонату України серед юніорів та юніорок, присвячені пам’яті заслуженого тренера України В.В.Ломаєва.
Першими на старт вийшли юніори, які розіграли нагороди в спринтах. Найсильнішим тут став Дмитро Грущак із Сумщини, який при єдиному промаху в стійці на 22 секунди випередив срібного призера, тернополянина Віталія Мандзина.
Куди більш напруженою вийшла боротьба у юніорок. Тут три призери спринту вмістилися в інтервал десяти секунд, а долю золота вирішили лічені частки секунди! Переможницею спринту стала Олександра Меркушина з Тернополя, яка зуміла показати на фініші результат, що майже на секунду перевищив графік Оксани Москаленко. До речі, Оксана у серпні 2018 року разом з Катериною Бех та Анастасією Рассказовою, а також з тренером Іллею Лопуховим переїхала в Україну. Третьою стала Любов Кіп’яченкова з Харкова. При цьому всі дівчата після вогневих рубежів подолали по два кола штрафу. Але Меркушина зробила це після стрільби лежачи, а Кіп’яченкова – після стійки, Москаленко ж свої промахи розподілила між рубежами порівну.
Другого дня змагань відбулися гонки переслідування. І в юніорів, і в юніорок перемогу спортсмени здобували із солідною перевагою, причому героями персьютів стали аж ніяк не переможці спринтів. І Дмитро Грущак, і Олександра Меркушина, що стали тріумфаторами напередодні, в цій гонці не впоралися зі стрільбою і в підсумку виявилися навіть поза трійкою призерів.
Перемогу ж у переслідуванні святкували Сергій Телень з Чернігова та Юлія Городна з Львівщини. Але більш захоплюючою була боротьба за срібло. Оксана Москаленко лише на останньому колі зуміла відвоювати другу позицію в суперництві з краснопільчанкою Катериною Свинаренко, випередивши суперницю всього на три секунди. У юніорів доля другого місця і зовсім вирішувалась у драматичній розв’язці: Віталій Мандзин на останнє коло пішов другим, але на заключному підйомі у тернопільського спортсмена зламалася палиця, що дозволило Євгену Івченку з Сум обійти нашого земляка.