gazpostach

Втрата сертифіката на земельну частку (пай) не позбавляє краян права власності на землюБуває, люди потрапляють у ситуації, коли через втрату документів не можуть реалізувати свої права, наприклад, право на спадкування земельної ділянки. Так сталося і у жителя Чортківського району, який не зміг успадкувати землю після смерті батька – через втрату сертифіката на земельну частку.

Спадкодавець після смерті залишив спадкове майно, зокрема право на земельну частку (пай), яка перебуває у колективній власності селянської спілки – в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості). Проте оригінал сертифіката, яким це право передбачено, було втрачено. Власник подавав про це оголошення в районній газеті, відтак документ визнали недійсним.

Син спадкодавця звернувся до державної нотаріальної контори з приводу спадкування майна після смерті батька та отримав письмову відповідь з роз’ясненням про необхідність звернення до суду для вирішення питання визнання права власності на спадкове майно.

Чоловік звернувся за допомогою до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Місцевий центр уповноважив адвоката системи безоплатної правової допомоги Галину Манорик представляти інтереси клієнта у суді.

Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Отже, належним способом захисту прав спадкоємців є їх звернення з вимогами про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.

Адвокатка підготувала позовну заяву до суду про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.

Рішенням Чортківського районного суду позов задоволено – визнано право власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом на право на земельну частку (пай). Відтак чоловік зміг реалізувати своє право на земельну ділянку.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*