Повідомити новину

Поширити:

На Тернопільщині, як і в Україні загалом,  триває вступна кампанія-2016. Заяви на вступ до вищих навчальних закладів цьогоріч  можна буде подати до 18 години середи,  27 липня. Проте  20 липня уже  завершився прийом документів від осіб, які для вступу на навчання повинні проходити творчі конкурси.
У Міністерстві освіти і науки України повідомляють, що уже  372 тисячі абітурієнтів подали 1 мільйон 148 тисяч заяв про вступ до ВНЗ.  Середні школи цьогоріч в Україні закінчили понад 200 тисяч дітей, а ще ж є випускники минулих літ.
До слова, випускників шкіл нинішнього року поменшало на 7 процентів. Тобто через погіршення демографічної ситуації в Україні, коли щорічно меншає абітурієнтів,  у випускників побільшало шансів для вступу у вищі навчальні заклади, у тому числі на бюджетне навчання.
За даними Міносвіти, держзамовлення на прийом до вишів, що підпорядковуються міністерству, становить 245 тисяч осіб,  що зможуть претендувати на навчання у вишах за бюджетні кошти. Це досить вагома цифра і  навіть  дещо вища за минулорічні. Більше половини абітурієнтів можуть претендувати на бюджетне навчання, запевняють посадовці.
 
Як повідомляють у  прес-службі Міністерства освіти і науки України, за допомогою електронної форми подачі документів абітурієнти вже подали 724 тисячі заяв. І майже 423 тисяч заяв – у паперовій формі до приймальних комісій вишів.
Щоправда, чимало цьогорічних вступників скаржаться на роботу системи для абітурієнтів. У перші дні нею скористатися взагалі було не можливо.
У вищих навчальних закладах нашого краю проблему підтверджують. Кажуть, що це через великий наплив заяв, і радять абітурієнтам  повторювати спроби. Також через ситуацію, що склалася, у приймальних комісіях  абітурієнтам обіцяють допомогти з електронною подачею документів, але не особливо заохочують таке, боячись масового напливу вступників і відповідно чергових нарікань.

  • Кажуть, що кількість місць у вищих навчальних закладах нинішнього року буде навіть переважати кількість абітурієнтів, що добре здали ЗНО, – розповіла цьогорічна випускниця Олена Лайко. – Це пов’язано і з  демографічною ситуацією, і з тим, що значна частина випускників хоче навчатися за кордоном. Мова вже не є проблемою. Мої однокласники не погано, наприклад, володіють англійською, німецькою, французькою, дехто польською. Вчили мови в школі, хтось ходив на курси, до репетиторів.

Конец формы
 
Отже, до 27 липня абітурієнти повинні визначитися з  місцем навчання та подати відповідний пакет документів.
До 1 серпня вищі навчальні заклади оприлюднять списки осіб, зарахованих на навчання за державним замовленням. Вступники, які отримали рекомендації до зарахування на навчання за кошти державного бюджету, повинні виконати вимоги до зарахування не пізніше 5 серпня.
Галина ВАНДЗЕЛЯК