22.02.2024 05:39

Повідомити про новину

Поширити:

1802Як розповiла мiнiстр освiти i науки Лiлiя Гриневич, цього року всi абiтурiєнти подаватимуть документи для вступу через iнтернет, а кiлькiсть вишiв, до яких можна подати заяви, вже не обмежуватимуть п’ятьма.
Скасовано і позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладiв, натомiсть введено систему вступу за квотами для осiб, якi мають хвороби, що перешкоджають проходженню ЗНО, а також для дiтей-сирiт та учасникiв бойових дiй.
– Ранiше цi 15 заяв треба було подати максимум до п’яти навчальних закладiв, а тепер можна по однiй хоч у всi 15. Що це змiнює? Попереднє обмеження призводило до того, що, коли хтось бажав використати всi 15 заяв, вiн повинен був збiльшувати кiлькiсть спецiальностей, на якi подає документи. А iдея цьогорiчних змiн полягає в тому, що вступникiв мотивують обирати не унiверситет, а спецiальнiсть, щоб людина ставила головною метою не те, аби вступити хоч на якийсь факультет, а щоб здобути фах, який їй найближчий до душi, – зазначив головний експерт групи “Освiта” реанімаційного пакету реформ Володимир Бахрушин. Із його слів, позаконкурсний вступ передбачав, що всiх осiб пiльгових категорiй, якi подавали документи для вступу, автоматично зараховували на бюджетну форму навчання. А квоти, котрі тепер запроваджують, означають, що для пiльговикiв буде лише певна кiлькiсть мiсць. Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладiв України в 2016 роцi передбачають, що квота не повинна перевищувати 5 відсотків. Таким чином, пiльговики не перешкоджатимуть тим, хто вступає за загальним конкурсом.
– Вважаю такий пiдхiд логiчним. Однак є нюанс стосовно визначення категорiй осiб, якi вступатимуть на особливих умовах. Зокрема, є ризик щодо тих, хто має хвороби, що перешкоджають проходженню ЗНО. Нема сумнiву, такi абiтурiєнти повиннi мати окремi умови, та є проблема з чеснiстю деяких українських лiкарiв, котрі можуть видати довiдку про хворобу й здоровiй дитинi, – каже Володимир Бахрушин.
Він наголосив, що вступна кампанiя триватиме вiд 11 до 27 липня. Однак для абiтурiєнтiв, якi вступають на спецiальностi, де передбачено проведення спiвбесiди або творчих конкурсiв, прийом документiв закiнчиться вже 20 липня. Порівняно з минулорiчною цьогорiчну вступну кампанiю скоротили майже вдвiчi. Ранiше вона тривала мiсяць, а тепер – лише 16 днiв. Це пов’язано з тим, що документи подаватимуть суто через iнтернет. Оскiльки напливу абiтурiєнтiв i черг не буде, нема сенсу чотири тижнi тримати приймальнi комiсiї.