Повідомити новину

Поширити:

140016За три дні вступної кампанії в Україні було подано 269 тисяч заяв. Зазначимо, що в 2015 році станом на кінець третього дня була подана 251 тисяча. Про це повідомляють vesti-ukr.com.
Абітурієнти хочуть бути перекладачами, вибирають філологію і політологію, а також IT-технології. Однак майбутні студенти та експерти заявляють, що сайт реєстрації заяв постійно висне і не працює навіть о п’ятій ранку.
Популярні спеціальності
У Київському національному університеті ім. Шевченка найчастіше подають заяви на юрфак, кібернетику, інформаційні технології і міжнародні відносини. Про це  розповів заступник голови приймальної комісії В’ячеслав Шамрай: “Заяв багато, але через те, що система висне, ми не можемо всі опрацювати- з 3000 заяв опрацювали 1486”.
У Дніпропетровському національному університеті ім. О. Гончара також вже майже три тисячі заявок. “Хочуть вступати на комп’ютерні технології, а також вибирають гуманітарні дисципліни. На українську філологію вже 430 охочих, на політологію і соціальну роботу – 331, міжнародну економіку – 206, за ними йдуть юристи, психологи, політологи. Поки найменше заяв на факультет біології та медицини – 167, але це дуже хороший показник, враховуючи, що на міжнародні відносини і соціальні комунікації – тільки 147″, – розповів” Вестям” секретар приймальної комісії університету Олександр Хамініч.
Представник приймальної комісії У НТУУ “КПІ” Радміла Сегол розповіла, що у них поки що більше подають заяви на комп’ютерні технології, програмування, інженерію і на перекладачів.
Сайт ЄДЕБО зависає
Проблемою в цьому році стала недопрацьована електронна система, де абітурієнти подають заяви. “Зауважень багато. Тепер заяви подають тільки в електронному вигляді. А отримати доступ до сайту часто не вдається, сайт зависає. Абітурієнти скаржаться, що не розуміють, які документи подавати, якщо маєш право на першочерговий вступ. Також не можуть розібратися з віконцями, де потрібно ставити галочки на бюджет або контракт. Завантажують скани документів, а робота сайту зривається. Досі не запрацював сайт із загальним рейтингом”, – перераховує проблеми координатор громадської ініціативи “Студентський захист” Андрій Черних.
Заступник міністра освіти Інна Совсун запевняє, що ситуація під контролем: “Можуть виникати труднощі, щоб зайти на портал, але кількість заяв свідчить, що зареєструватися можна”. Черних вважає, що порівнювати потрібно не кількість заяв, а число абітурієнтів, яким вдалося прорватися на порталі. А цю цифру в МОН і не озвучують.
“Сайт просто не розрахований на таке навантаження. Потрібно було тестувати його завчасно. А тепер – хіба що дофінансувати і усунути проблеми в потужності порталу”, – вважає CEO в Асоціації “Інформаційні технології України” Віктор Валєєв.
Як подати заявку до вишу
У Міносвіти кажуть, що вступники не дуже уважні і не читають інструкції. “Пільговики взагалі не повинні подавати електронні заяви, а брати паперові документи і приходити в комісію. Це стосується учасників бойових дій, інвалідів війни, чорнобильців та т. д. З паперовими документами повинні приходити і ті, хто вступає на заочне”, – говорить директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров. Також він вказує, що заяви, які приходять вдень, заповнені неякісно, а ті, що надсилають вночі, – набагато кращі. “Не поспішайте і не шліть всі 15 заяв в один день”, – радить Шаров.