23.02.2024 21:49

Повідомити про новину

Поширити:

104“Сьогодні ввечері буде новий звіт по “Бука”, який збив Боїнг. Була невідома точна цифра. Середню цифру було не видно, тому що вони її зафарбували. Ми встановили цю середню цифру – це три. Номер “Бука” – 332″, – повідомив експерт Bellingcat Арік Толер у ефірі Еспресо.TV.
Він наголосив, що цей “Бук” належить російській 53 бригаді.

Проект Bellingcat, який заснував британський журналіст і блогер Еліот Хіггінс, здійснює розслідування, використовуючи інформацію з відкритих джерел, таких як відео, карти та фотографії. Його запуск був профінансований за допомогою кампанії на Kickstarter. На поточний момент команда Bellingcat включає Хіггінса та вісьмох добровольців.
Одним з найважливіших проектів Bellingcat є дослідження рейсу Malaysia Airlines Flight 17 в Україні. Групою Bellingcat встановлено, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», за допомогою якого було збито літак, був входив у склад 53-ї бригади, що базується в місті Курську. 31 травня 2015 група Bellingcat випустила доповідь про фальсифікації російським Міністерством Оборони супутникових фотографій, на яких зафіксовано розташування українських ЗРК «Бук».