10.12.2022 08:38

Повідомити про новину

Поширити:

15 лютого у Тернополі відбулись пам’ятні заходи з вшанування воїнів, які загинули під час війни в Афганістані. Мітинг-реквієм тривав біля пам’ятника воїнам-афганцям у парку «Національного Відродження».
Священники відслужили панахиду за загиблими, а присутні поклали квіти до монументу. На заході були присутні представники міської, обласної рад, ОДА, ветерани війни, учасники АТО, пересічні тернополяни.
Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук наголосив, що чимало військових, які брали участь у війні в Афганістані, зараз захищають українські землі від російського ворога.
«Мені надзвичайно приємно згадати багатьох побратимів, які пройшли війну в Афганістані, миротворчі операції, та досі не залишаються осторонь війни, що триває на сході України. Мені за честь було служити з такими людьми. Дякуємо їм за мужність, стійкість і витривалість», – сказав Володимир Болєщук.
Перший заступник голови наголосив на тому, що обласна рада буде підтримувати ветеранів війни.
Нагадаємо, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відзначають щорічно 15 лютого. Його встановлено в Україні на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 р.
В Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. В десятирічній афганській війні взяли участь понад дві тисячі жителів Тернопільщини, 48 з яких загинули.
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.