gazpostach

Вшанували пам’ять легендарного Романа Шухевича5 березня, у день загибелі українського політичного та державного діяча Романа Шухевича, делегація Борщівщини побувала у селі Гуків Хмельницької області. Сумні урочини відбулися біля пам’ятного хреста, встановленого на місці спалення останків видатного головнокомандувача Української повстанської армії.
Роман Шухевич (Тарас Чупринка) – український політичний діяч, член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів, генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова секретаріату Української головної визвольної ради народився 30 червня 1907 року у Львові. У 1943-1950 роках командував Українською повстанською армією. 5 березня 1950 року був убитий представниками радянських спецслужб. Похований у тодішньому с. Білогорща, яке пізніше увійшло до складу Львова.
Своє покликання в українському визвольно-революційному русі під час Другої світової війни Роман Шухевич бачив у тому, щоб сконсолідувати сили ОУН, розхитані нацистськими репресіями, усунути розбіжності та кризу в ОУН, підтримати ініціативу щодо створення Української повстанської армії та перетворити її в інструмент боротьби за Українську самостійну соборну державу.
Про любов до рідної України, незламну волю до перемоги української ідеї, глибокий патріотизм, відданість своїй державі та народу, мужність, самопожертву Романа Шухевича, його побратимів з УПА, а також про нинішніх воїнів АТО говорили у своїх урочистих промовах перший заступник голови Борщівської райдержадміністрації Володимир Шашкін, заступник голови РДА Микола Будзінський, очільники Борщівського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Петро Довгошия, «Союзу українок» – Марта Кузьмич, голова Скала-Подільської об’єднаної територіальної громади Віктор Мирончук.
Ансамбль «Відлуння» виконав патріотичні пісні. Присутні помолилися за душі полеглих героїв та виконали Гімн України. До пам’ятного хреста поклали живі квіти й запалили лампадки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*