Повідомити новину

Поширити:

Двадцять років подружнього життя, четверо спільних дітей. А тепер – люта ворожнеча, суди й людські пересуди…
2Втім, він не визнає вини у жорстокому побитті колишньої дружини. Пояснює, що у потерпілої випав зуб, бо хворий та болів ще до цього, а тілесні ушкодження вона нанесла собі сама – щоб його обмовити, оскільки між ними існує спір щодо місця проживання дітей, стягнення аліментів та поділ спільного майна.
Нещодавно у Кременецькому райсуді прозвучав вирок для 56-річного жителя одного із сіл району, звинуваченого у побитті колишньої дружини. На свято Миколая він зайшов у будинок, де проживала разом з трьома маленькими дітьми (найстарша дочка уже доросла й проживає окремо) його колишня дружина, й наніс їй декілька ударів кулаками. Найдраматичніше, що потерпіла у цей час годувала  грудьми найменшу дочку. Кров залила і потерпілу, і дитину, але це не спиняло екс-чоловіка. Згодом жінку госпіталізували у тернопільську лікарню, де вона перебувала три тижні.
Ще до цього випадку жінка з дітьми переїхала із села у Почаїв – у будинок свого дядька. За її словами, жити разом із чоловіком-тираном у спільному будинку уже не було сили. Родичі, дізнавшись про таке становище, запропонували їй дах над головою. І саме у будинку дядька сталося це побиття.
Потерпіла на суді розповіла, що діти відчинили батькові двері, думаючи, що він приніс чергові гостинці (удень батько уже роздавав подарунки). Але натомість отримала «подарунки» вона – у вигляді вибитого переднього зуба, закритої черепно-мозкової травми, струсу мозку, рани і синця ока.
Після побиття жінка зателефонувала на «гарячу лінію» для жертв від домашнього насильства. Відразу не звернулась в поліцію, оскільки, як стверджувала на суді, її попередні звернення залишались без розгляду, а терміновий заборонний припис обвинувачений не виконував. Її екс-чоловік, будучи депутатом сільської ради кілька скликань поспіль, користувався в жителів села авторитетом, однак вдома поводився агресивно, принижував при дітях, бив, висловлювався нецензурною лайкою. Та на ранок жінка таки викликала і «швидку», і поліцію. Розпочали кримінальне провадження  з остаточною кваліфікацією за частиною 2 статті 125 Кримінального кодексу (умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності). Санкція статті передбачає штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправні роботи на строк до одного року, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.
У суді поміж свідків був і староста села. Він дав такі свідчення: сам очевидцем конфліктів, сварок, бійок обвинуваченого з потерпілою не був, однак знає, що це не раз відбувалося. Обвинувачений неодноразово був депутатом ради, і громада його поважає. Він є знаний громадянин, завжди бере активну участь в суспільному житті села. Ось такий дисонанс…
Довелося бути у ролі свідка і малолітньому синові екс-подружжя. Хотілося б, щоб не відклався негативно на дитині цей гіркий досвід свідчити про тата і маму та про страшні події у рідних стінах.
Попри заперечення обвинуваченим, суд дійшов висновку про доведеність його вини. Чоловіка засудили до 240 годин громадських робіт. Окрім того, частково задоволено цивільні позови потерпілої про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Засуджений має сплатити понад 3 тисячі 300 гривень матеріальних збитків, завданих кримінальним правопорушенням, та 50 тисяч гривень моральної шкоди. Вирок ще не набув чинності, ймовірно, засуджений оскаржуватиме його до апеляційної інстанції.
Ольга КУШНЕРИК