Повідомити новину

Поширити:

11 вересня стартував новий волейбольний сезон 2020-2021 років у вітчизняному волейболі. Першими свої матчі провели жіночі команди Суперліги, серед яких і «Галичанка-ЗНУ» (команда Західноукраїнського національного університету, як тепер називається ТНЕУ).
Але перед тим у Рівному відбувся турнір, присвячений пам’яті засновника Міжнародного економіко-гуманітарного університету (МЕГУ) Степана Дем’янчука, в якому взяли участь і тернополянки. Крім наших землячок, його учасниками стали місцева «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ», «Волинь-Університет-ОДЮСШ», а також «Регіна-МЕГУ-2», що в новому сезоні візьме участь у чемпіонаті вищої ліги. Варто зазначити, що всі три команди елітного дивізіону у міжсезоння значно видозмінилися. Але якщо колектив із Рівного підсилився, а лучанки зберегли всіх лідерів та дочекалися повернення після травм і хвороб інших провідних виконавиць, то тернопільський гранд, навпаки, втратив одразу чотирьох основних виконавиць минулого сезону: центральна блокуюча Марина Мазенко стала гравцем СК «Прометей», її колега по амплуа Марія Лозінська вдягнула форму «Полісся-ЖДУ», а провідний бомбардир Олександра Міленко вирушила до російського клубу «Сєвєрянка». Не гратиме за «Галичанку» і ліберо Тетяна Ротар.
Як же поводилася наша команда за відсутності награних лідерів? Очні протистояння команд Суперліги вийшли цікавими і принесли наступні результати: «Волинь-Університет-ОДЮСШ» – «Галичанка-ЗНУ» – 3:1,
«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» – «Волинь-Університет-ОДЮСШ» – 3:0
«Галичанка-ЗНУ» – «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» – 3:0.
Залишається додати, що тернопільська команда була буквально за крок від перемоги у турнірі, але заключного дня, виграючи у «Регіни-МЕГУ-2» – 2:0, несподівано «посипалась» у протистоянні з командою нижчого дивізіону і три наступні сети програла. Таким чином, перше місце у змаганнях виборола основна команда Рівного, а друге – представник Луцька.
У коментарі після турніру головний тренер «Галичанки-ЗНУ» Віктор Туркула зізнався: «Зрозуміло, що наша команда зазнала дуже серйозних кадрових втрат. І підсилитися ніким не вдалося. Відповідно, об’єктивно розумію, що сезон буде для нас складним. Але, разом із тим, очікую, що на повну свої лідерські здібності мають виявити молоді гравці – насамперед Марта Федик і Валерія Дрьомова. У будь-якому разі, пасти задніх ми не збираємося!»
Що ж, уболівальники тернополянок сподіваються хоча б на таку перспективу, бо наразі… У першому турі жіночої Суперліги, який відбувся у Луцьку, наші землячки з однаковим рахунком 0:3 поступилися і «Регіні-МЕГУ-ОШВСМ», і «Волині-Університету-ОДЮСШ». Хоча, пригадуєте, на недавньому турнірі в Рівному ми з таким же рахунком обіграли «Регіну» на її майданчику. Цього разу рівненські волейболістки, зробивши правильні висновки, відіграли проти тернополянок значно розважливіше і це дало позитивний результат. Час робити правильні висновки і Віктору Туркулі. Побачити проміжні результати зможемо вже у наступному турі, в якому «Галичанка-ЗНУ» 18 вересня зустрінеться із запорізькою «Орбітою-ЗНУ-ОДЮСШ», а 19-го – з командою «Аланта» із селища міського типу Слобожанське Дніпропетровської області. Місце проведення туру дізнаємося згодом.