Віктор Овчарук: «Від медичного страхування виграють усі»

 

Страхова модель охорони здоров’я дійсно не має альтернативи, оскільки саме цей варіант спонукатиме до кращих результатів, до високої якості надання медичної допомоги.

На останньому пленарному засіданні Х сесії обласної ради  було прийнято обласну комплексну програму підвищення рівня соціальних гарантій серед працівників бюджетної сфери та соціально незахищених верств населення Тернопільської області на 2018-2022 роки. Вона передбачає добровільне страхування, в якому визначаються конкретні умови надання послуг з охороні здоров’я, отримання профілактичної, лікувально-діагностичної і реабілітаційної допомоги за рахунок коштів страхових медичних компаній, сформованих із добровільних страхових внесків та організаційних заходів із залучення лікувально–оздоровчої бази.

Чому це вкрай необхідно?

Зміна системи фінансування охорони здоров’я зумовить структурні зміни всередині галузі. Ретельно вивчивши зарубіжний та вітчизняний досвід, пропозиції експертів, звернення громадськості, можна переконатися, що дієвим механізмом захисту працюючих з боку роботодавця є страхова медицина.

Тернопільська обласна рада здійснила перші кроки до її започаткування в регіоні – прийняла рішення про скерування коштів на забезпечення полісами добровільного медичного страхування учасників АТО. Таким чином, система добровільного страхування у 2019 році охопить воїнів та ветеранів АТО, ОСС. Страховий поліс у сумі 150 гривень на місяць оплачуватиметься за кошти обласної ради та місцевих рад. Базовий пакет передбачає амбулаторне лікування, у тому числі денний стаціонар, ліки за призначенням лікаря первинної ланки, стаціонарне лікування, оперативне втручання та діагностично-лабораторні дослідження. Загалом у рік з різних джерел акумулюватимуться кошти у розмірі 100 тисяч гривень на застрахованого.

Експерт Громадської спілки з реорганізації системи охорони здоров’я Роман Богачев зазначив: «Сьогодні необхідне розширення джерел фінансування медичних послуг. Реформа первинної ланки вже стартувала, у квітні розпочнеться реформа вторинної. Необхідно не втратити зв’язок між первинною, вторинною і третинною ланками. Усюди говорять про єдиний медичний простір. Проте за роботу в цьому напрямку беруться лише на Тернопіллі».

В області добре розуміють, що програму необхідно впроваджувати і всесторонньо сприяти цьому. Наступними кроками в питанні розвитку проекту є залучення до програми широкого загалу роботодавців. Таким чином реалізовуватиметься:

– впровадження цивілізованого механізму залучення додаткових коштів у заклади охорони здоров’я;

– захист працюючих в умовах реформування галузі;

– підвищення престижності робочих місць, відтак, значне зменшення відтоку професійних кадрів за кордон;

– отримання додаткового важелю в ліквідації тіньових платежів у медицині (застраховані особи не мають грошових відносин з медичними закладами. Лікування оплачує страхова компанія);

– підготовка галузі до загальнодержавного медичного страхування.

Маємо розуміти, що страхування означає заплатити менше, а отримати більше. Це – можливість отримати впевненість у завтрашньому дні. Адже головним принципом страхування є шляхетність і  справедливість: багатий заплатить за бідного, здоровий – за хворого, молодий – за особу поважного віку. В результаті від медичного страхування виграють усі.

Прес-служба обласної ради

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*