gazpostach

Віктор ОВЧАРУК: «Усі надра на Тернопільщині повинні використовуватися легально»1115На Тернопільщині, за словами фахівців, виявлено 11 фактів використання земельних ділянок для видобування надр без правопосвідчувальних документів на загальну площу  майже 39,3 гектара. У Тернопільському районі працює 1 такий кар’єр, у  Теребовлянському –  2, Підволочиському – 3, а у  Зборівському  – 5 кар’єрів.

У використанні надр потрібно навести порядок, вважає голова обласної ради Віктор Овчарук. «Це питання вимагає негайного врегулювання. Недобросовісні підприємці, які видобувають надра, суттєво збагачуються, обкрадаючи громади. А місцеві бюджети, на території яких виявлені такі випадки, не дораховуються сотні тисяч гривень. Усі надра на Тернопільщині повинні використовуватися легально», – зазначив Віктор Овчарук.

Очільник облради наголосив, що ситуацію з використанням надр повинні суворо контролювати природоохоронні та правоохоронні органи, а також і самі громади мають бути небайдужими.  «Що стосується обласної ради, то депутати сприяють підприємцям у легальному використанні надр. Водночас при прийнятті рішень з питань надрокористування обласна рада враховує думку місцевих територіальних громад, висловлену на громадських слуханнях. Обласна рада також рекомендує суб’єктам господарювання та органам місцевого самоврядування укладати договори про співпрацю у соціально-економічному розвитку території, на якій добувається корисна копалина. Отже, якщо є усі необхідні документи, депутати на сесіях затверджують відповідні дозволи на користування надрами».

За час цієї каденції (тобто з грудня 2015 року) на сесіях депутати прийняли 11 рішень щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами: по одному – у Шумському, Заліщицькому, Чортківському та Підволочиському районах, 2 – у  Монастириському та 5 – у Теребовлянському районі.

Також депутати ухвалили одне рішення  щодо отримання акта про надання гірничого відводу на території Борщівського району.

Учора на сесії обласної ради депутати обрали тимчасову контрольну комісію щодо діяльності надрокористувачів у краї.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*