gazpostach

Віктор Овчарук: «Створення госпітальних округів – це можливість надавати якісні медичні послуги та зберегти високопрофесійні кадри»Голова обласної ради перебував з робочою поїздкою у Чорткові. Разом із керівництвом району Віктор Овчарук ознайомився із можливостями і перспективами створення та розвитку південного госпітального округу, центр якого планується зосередити на базі Чортківської районної лікарні.  

– У мене чітка і принципова позиція – створення окружних лікарень є тим кроком, який повинен зробити  медицину на місцях якіснішою та професійнішою. У селах та містечках є чимало лікарень. Чи ризикне хтось зараз потрапити до лікаря, який робить лише кілька операцій на рік або приймає лише кілька пологів? Переконаний, питання риторичне. Кожен хоче потрапити до лікаря, який має щоденну практику, – наголосив Віктор Овчарук. – Створення госпітальних округів – це можливість надавати якісні медичні послуги та виплекати високопрофесійні кадри. У такому медичному закладі, де обслуговуватимуться тисячі пацієнтів із кількох районів, збережуться попередні та виростуть нові справжні фахівці зі значним досвідом.

Під час обговорення проблеми йшлося і про перспективи створення перинатального центру другого рівня на базі Чортківського районного пологового будинку, де б працювали фахівці із районів, які входять до госпітального округу. Умови, включаючи обладнання, тут є цілком достатніми. Пологовий будинок розрахований на те, щоб приймати до півтори тисячі пологів на рік.

Віктор Овчарук під час зустрічі із головним лікарем центральної районної лікарні Романом Чортківським обговорив ідею передачі приміщення Чортківського шкірвендиспансеру для потреб Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Натомість в одному з корпусів районної лікарні відкриється відділення такого профілю, де будуть працевлаштовані працівники диспансеру. У планах і створення хоспісу в Чорткові.

Та на цьому дискусія і обмін думками не завершилися, наголосив голова обласної ради. Адже є багато ідей та задумів.

– Лікарня повинна стати ефективним закладом охорони здоров’я, де кваліфіковані медичні працівники надають послуги високої якості, незалежно від місця розташування – чи то в обласному центрі, чи в госпітальному окрузі, – додав Віктор Овчарук. – Ці заклади повинні бути добре оснащені, у тому числі діагностичною апаратурою. Ми прагнемо, аби мешканцям Тернопільщини надавалася вся необхідна допомога саме у нашій області. У цьому суть медичної реформи. За таким принципом  організації медичної допомоги йшли нині потужні держави – Канада, Чехія, Словаччина, Фінляндія.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*