Повідомити новину

Поширити:

Фіолетове море квітів можна побачити у лісі на Тернопільщині. Ціла галявина крокусів розцвіла поблизу селі Шупарка Чортківського (колишнього Борщівського) району.
Фото опублікувала у Фейсбуці Олена Адамчук. У коментарях користувачі соцмережі захоплюються першими весняними квітами. Люди пишуть, що це просто райський краєвид!
Нагадаємо, що крокусами можна милуватися та фотографувати їх, але в жодному разі не зривати. Адже Шафран Гейфеля занесений до Червоної книги України.
Батьківщина цієї рослини – Середземномор’я, зустрічається вона в Середній Європі та Азії. Це одна з найдавніших культивованих рослин. У єгипетських медичних текстах згадка про шафран датується 1500 роком до н. е. Він згадується не тільки в писемностях шумерської цивілізації, а й зберігся розпис на стінах Кносського палацу на Криті, що належить до 1500 року до н.е., де зображені люди, які збирають шафран.
У книзі “Пісні пісень” шафран згадується серед запашних трав. Його вживали як пахощі і дорогоцінні ліки, підносили, як найдорожчий і вишуканий подарунок імператорам, королям.
Згідно з давньогрецькою легендою, юнак на ймення Крок вправлявся з Гермесом в метанні диска. Диск випадково влучив у Крока, і юнак загинув. З його крові, що пролилася на землю, виросла квітка крокус (шафран).
Відповідно до іншої версії, Крокус був закоханий в німфу, вони ніколи не розлучалися. Коли богам набридло спостерігати за ними, вони перетворили німфу в кущ, а юнака – у прекрасну рослину, яка згодом назвали шафраном.
Англійці вважають, що милування крокусами налаштовує на романтичний лад, вселяє тягу до мандрівок і благородних вчинків, здатне перетворити чоловіка на справжнього лицаря.
Цей вид користується в туманному Альбіоні особливою популярністю – Королівське товариство садівників дуже поважає його не тільки за красу форм, а й за життєстійкість.
Крокуси поділяють за термінами цвітіння на весняні та осінні. Період цвітіння осінніх крокусів – вересень – листопад. Осінні крокуси висаджують в липні – серпні.
Весняний крокус зацвітає в березні – квітні. Життя квітки недовговічна, лише два тижні.
Рослини, які так нелегко виборювали право пестити око свiжiстю весняного оновлення, раптом опинились в тенетах людської жорстокості. Як повідомляють у Державній екологічній інспекції в Тернопільській області, за незаконне знищення червонокнижних рослин передбачена адмінвідповідальність за ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушникам загрожує штраф від 1700 до 3655 грн.