gazpostach

Великодні традиції обдарованих учнів2260Добігає кінця Великий піст. Українці готуються до святкування Великодня. Печуть пасочки, розписують крашанки, писанки. У кожного свої традиції. Та цікаво, як святкують це свято найбільш неординарні, обдаровані діти. Про це ми запитали в учнів 3 класу Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. І.Герети.

Юля Карпик:

«Дуже люблю Великдень. Готуюсь до цього свята по-особливому. Мама замішує мені тісто, а далі я сама формую пасочки, випікаю їх, а потім і прикрашаю готові духмяні красуні. У мене є маленький братик, йому тільки три місяці. Та коли він виросте, я спечу і для нього пасочку і він піде її святити».

Денис Рудницький:

«Напередодні Великодня ми всією родиною йдемо святити паску. Коли повертаємось додому, їмо її, але кожен свою».

Анастасія Мисюк:

«Ми йдемо святити паску всією сім’єю. Потім приходимо додому, молимося і смакуємо. За день два до того обов’язково самі розписуємо яєчка».

Вікторія Лошницька:

«У мене дуже творча сім’я. Ми з мамою щороку самі розписуємо крашанки. Буквально вчора ми виламали маленьку вербову гілочку і наносили візерунки на пасхальні яєчка. Там були і квіточки, і пташки і сонечка. Малювали і просили весну, щоб подарувала нам гарну погоду, тепло».

Ілля Крушельницький:

«Всією сім’єю прикрашаємо пасочку, розписуємо яєчка. Дуже люблю, коли я, мама і тато зайняті однією справою. Ми говоримо, сміємося, змагаємося, хто краще зробить. А потім обов’язково їдемо в село, щоб провідати рідню і привітати всіх з Великоднем».

Катерина Савченко:

«У нас приготування до Паски починаються за тиждень до цього свята. На Квітну неділю ми освячуємо вербу, потім обов’язково з’їдаємо вербовий котик, щоб увесь наступний рік бути здоровими, і при виході з церкви б’ємо один одного освяченими гілочками і кажемо: «Верба б’є, не заб’є. За тиждень Великдень». Потім ми розписуємо яєчка, моя хресна пече для усіх нас пасочки. А потім всі з’їжджаємося разом і святкуємо Великодні свята».

Маргарита Карп:

«На Великдень ми їздимо в село. Моя бабуся пече смачнючу пасочку з родзинками, я таку ще ніде не куштувала. У нас там велика родина, дуже люблю, коли ми збираємося усі разом».

У дітей чудовий передсвятковий настрій. Вони з нетерпінням чекають на Великдень. А ще після свят у них почнуться весняні канікули. Тож ми заодно поцікавилися в учнів як вони збираються провести ці дні.

І всі як один сказали, що поїдуть в село до рідні, щоб побачитися з братиками, сестричками, яких давно не бачили. Сказали, що дуже скучили за бабусями, дідусями, ріднею. Хочуть маленькі тернополяни побути на свіжому повітрі, піти у ліс, поганяти на велосипедах, пограти в різні ігри…

Щаслива пора – дитинство. Коли ти радієш кожному дню і у всьому бачиш прекрасне. Дорогі читачі, давайте і ми хоча б у час Великодніх свят усміхаймося один одному, дивімося на цей світ дитячими, широко розплющеними щасливими очима. Веселих свят. Христос Воскрес!

Зоряна ДЕРКАЧ

Автор Фото: Наталя ЛУКІВ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*