gazpostach

Величне святкування не забудемо ніколиСам Господь радувався разом з вірянами села Лосятин Кременецького району й гостями з кременецької і тернопільської «Просвіти», даруючи радість і світло на День незалежності України. Дійство освятив отець Василь Хоміцький, настоятель храму Архістратига Михаїла УПЦ КП, який і організував ці урочини.

У своєму виступі отець Василь наголосив, що сам Всевишній 25 років тому подарував українському народові незалежність, за яку боролися і віддавали життя кращі сини і дочки України впродовж багатьох століть. У пам’ять про загиблих героїв за волю України відправили панахиду й Молитву за Україну.

Святкування розпочали наймолодші учасники прекрасного дійства. Діти місцевого садочка розповіли вірші про любов до України. Школярі запевнили у своїй відданості Українській незалежній державі і вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

Голова кременецької «Просвіти» Лілія Следзінська привітала присутніх зі святом, а також розповіла про вшанування останнього районного провідника ОУН-УПА Кременеччини Петра Любчика, псевдо «Борис». На місці криївки, між селами Будки і Старим Почаєвом, в якій загинули наші славні вояки УПА в нерівному бою з енкаведистами, було встановлено пам’ятний дубовий хрест п’ятиметрової висоти.

З вітальним словом від обласної «Просвіти» звернулася Едіта Мочевус. Вона наголосила, що незалежність України – спільне надбання співвітчизників, які проживають на рідній землі, і тих, кого доля закинула далеко за межі України. Адже, де живе українець, там живе Україна.

Свою книжку «Кривава боротьба за волю України», в якій розкритий довгий тернистий шлях боротьби нашого народу за волю: козаків, гайдамаків, січових стрільців, воїнів УГА, УНР, холодноярців, воїнів УОН-УПА, шістдесятників, рухівців, майданівців, Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО презентував автор Казимир Ярема.

Він також як учасник VI Всесвітнього форуму українців, який днями відбувся у Києві сказав: «Головним досягненням України є те, що вона твердо обрала європейський шлях, на 90% відірвалася від Росії. А нині треба прагнути стати членом НАТО, щоби забезпечити свою стовідсоткову незалежність».

Присутній на святі воїн УПА, мешканець села Куликів Петро Соломон привітав присутніх поезією Івана Франка, оскільки цього року відзначаємо і ювілей Великого Каменяра.

Рідна сестра Героя Небесної сотні  Сашка Капіноса Наталя Каняєва-Капінос і її подруга під акомпанемент гітари виконали кілька повстанських пісень. Усіх зачарував дует просвітянина з Почаєва Івана Шаповала і Казимира Яреми із села Острів біля Тернополя.

Свято закінчилося виконанням  духовного гімну «Боже Великий, Єдиний». Дай Боже, аби щороку в кожному селі й місті Україні так  урочисто відзначали День незалежності, як цьогоріч у Лосятині.

Казимир ЯРЕМА,

Едіта МОЧЕВУС

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*