06.02.2023 04:18

Повідомити про новину

Поширити:

1926За розмірами льодовик Тоттем можна порівняти з територією Франції.
Вчені з Імперського коледжу Лондона заявили про те, що гігантський льодовик, що стрімко тане, в Східній Антарктиді може підняти рівень Світового океану не менше ніж на два метри, що стане кліматичною “точкою неповернення”. Повідомлення про це було поширене Agence France-Presse.
Як заявив старший автор дослідження Мартін Зігер, “я прогнозую, що до кінця поточного століття великі міста, розташовані поруч з морем, будуть змушені будувати дво-триметрові споруди для захисту від води”.
Вчені сконцентрували свою увагу на льодовику Тоттем, розміри якого можна порівняти з територією Франції. Раніше вони помітили, що нижня частина льодовика розмивається теплою солоною водою, яка створює в основі льодовика шлюзи. Це прискорює розпад верхньої частини льодовика.
За допомогою супутникових знімків вчені склали контурну карту льодовика і встановили, що він вже танув так само в період глобального потепління кілька мільйонів років тому, що могло бути “репетицією” більш масштабного танення, яке відбувається зараз. “Переконливі докази” того, що льодовик був нестабільним у минулому в поєднанні з ознаками його танення в даний час, на думку дослідників, є “ясним попередженням про зміни, які можуть бути на горизонті”.
У листопаді в Гренландії розколовся льодовик, танення якого здатне підвищити рівень світового океану на 50 сантиметрів. В інших регіонах Гренландії також спостерігаються масштабні танення льодовиків. Якщо в Гренландії весь лід розтане, це призведе до підвищення рівня світового океану на шість метрів.
Українські вчені заявили про те, що озонова діра збільшує стіну, яка захищає Антарктику від повітря з теплих широт. Її зникнення може призвести до того, що потепління в Антарктиді буде йти ще більш швидкими темпами.
Джерело: dt.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.