28.02.2024 01:21

Повідомити про новину

Поширити:

2308Група молекулярних біологів під керівництвом Кемел Халілі (Kamel Khalili) з Темпльського університету, використовуючи технології редагування генів CRISPR/Cas9 вперше змогли вирізати з ДНК сегмент, який належав ВІЛ. Дослід проводили на геномі живих тварин.
Новину повідомляє «Преса України».
Дещо раніше науковці продемонстрували, що система CRISP /Cas9 має змогу видаляти гени вірусу, які вбудовані до клітини господаря без негативного впливу на останню. Але тоді досліди проводили на культурі клітини, яку взяли у пацієнта хворого на ВІЛ і досі не було жодних доведень того, що такий метод буде працювати на живому організмі.
А під час останньої роботи вчені перевірили, чи здатна створена ними технологія усунути ВІЛ з організму трансгенних щурів і мишей.
Через два тижні після початку такого експерименту дослідники вивчали геноми тварин. Виявилось, що сегмент ВІЛ був видалений з ДНК кожної тканини, у тому числі і головного мозку, нирок, печінки, легенів, селезінці і клітин крові.
Нагадуємо, що 20 січня в базу даних ВІЛ-інфікованих у Росії був внесений мільйонний хворий. Реальна цифра приблизно в півтора рази вище. Про це повідомив керівник Федерального науково-методичного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом центрального НДІ епідеміології Росспоживнагляду Вадим Покровський.