gazpostach

Вчені повернули невиліковному раку вразливість до ліків3009Дослідники збільшили в клітинах зміст мікроРНК певного типу.

Молекулярні біологи з Технологічного інституту Джорджії змогли подолати стійкість пухлини підшлункової залози до ліків, збільшивши в злоякісних клітинах зміст певного типу мікроРНК. Ці молекули регулюють активність генів, які відповідають за несприйнятливість раку до хіміотерапії. Результати дослідження опубліковані в журналі Cancer Gene Therapy.

У ході дослідження вчені піддали культуру клітин людської аденокарциноми багаторазовій дії цисплатину — цитотоксичного препарату, що застосовується в хіміотерапії. Дослідники щоразу збільшували дозу ліків, дозволяючи живим клітинам розмножитися. Приблизно через рік після початку експерименту вчені змогли отримати злоякісні клітини, стійкі до цисплатину. Несприйнятливість цих клітин до ліків була в 15 разів вищою, ніж у вихідних ракових клітин.

Потім вчені виявили генетичні зміни, які могли викликати стійкість до ліків. Дослідники порівняли мікроРНК в цисплатин-резистентної і вихідної лініях клітин і виявили 57 видів з’єднань, які діяли або, навпаки, придушувалися. При цьому була виділена miR-374b — мікроРНК, яка з найбільшою ймовірністю контролювала гени, що обумовлюють стійкість до терапії.

Додаткові експерименти показали, що збільшення рівня miR-374b в злоякісних клітинах робить пухлину більш сприйнятливою до ліків.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*