Змішана естафета на відкритому чемпіонаті Європи з біатлону в польському Душники-Здруй була останнім шансом завоювати медаль для тих, хто до цього змагального дня залишався незадоволений результатами виступів. І збірна України скористалася своєю нагодою.
Ірина Петренко, Віта Семеренко, Богдан Цимбал і Артем Прима додали до здобутків нашої команди бронзу і таким чином збірна України завоювала на чемпіонаті Європи повний комплект медалей, розділивши 4-5 місця в загальнокомандному заліку зі збірною Німеччини. Виграли ж командну боротьбу Латвія і Польща, шо мають в активі по два «золота», а найбільш багатий медальний урожай – у Норвегії: 1 «золото», 3 «срібла» і 3 «бронзи».
Нагадаємо, раніше 26-річна тернополянка Анастасія Меркушина закрила всі 20 мішеней і стала віце-чемпіонкою Європи в індивідуальній гонці. Вона програла лише 2,9 секунди польці Моніці Гойніш-Старега, якій один промах не завадив завоювати золоту медаль.
А в суботу, 30 січня, українець Артем Прима став переможцем гонки переслідування. Наш біатлоніст подолав 12,5 км з трьома штрафними колами на чотирьох вогневих рубежах, випередивши на фінішній прямій чеха Міхала Крчмаржа на 6,6 секунди. Це була найкраща гонка відкритого чемпіона Європи для української збірної!
Тепер всі погляди світового біатлону спрямовані в словенську Поклюку. 10 лютого там стартує найважливіший турнір сезону – чемпіонат світу. Головний тренер збірної України Юрай Санітра повідомив остаточний склад команди: жінки – Юлія Джима, Дарія Блашко, Олена Підгрушна, Валя Семеренко, Віта Семеренко і Анастасія Меркушина; чоловіки – Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Артем Тищенко та Богдан Цимбал.
Вболіваймо за наших, особливо Олену Підгрушну, Анастасію Меркушину та Дмитра Підручного!