Повідомити новину

Поширити:

1445Воістину: від суми і тюрми не зарікайся. Неймовірні метаморфози відбуваються останнім часом навколо резонансних подій в обласному центрі.
 
Воля і робота головного лікаря
 
Передусім викликає щонайменше подив те, що головний лікар Тернопільської районної лікарні спокійнісінько ходить собі на роботу і навіть відвідує заходи у «білому домі». За ним уже не чигають, не влаштовують засідок і не намагаються затягнути до суду. Ніби канули у лету нещодавні гонки поліцейських мигалок на випередки реанімобілю, на якому п. Вардинець мчав у напрямку кордону. Ніби не оточували лікарняну палату, у якій лежав пацієнт Вардинець, люди у формі. Ніби усі забули про гучні заяви на численних прес-конференціях… Ніби не давала Генеральна прокуратура дозволу на оприлюднення оперативного відео, що на переконання прокуратури, слугує неспростовним доказом того, що головний лікар вимагав і взяв хабара у сумі 200 тисяч гривень – за продовження  договору оренди приміщення з аптекою…
Між тим, згадане  відео досі гуляє в інтернеті й адміністратори сайтів не знімають застереження: «Увага, присутня ненормативна лексика!». Бо ж Вардинець, лікар і козак, виявився ще й запеклим лихословом.     Суєта суєт та й годі… Починаючи з квітня 2015-го, відколи стосовно посадовця-лікаря завели кримінальне провадження, йому так і не обрали запобіжного заходу і не відсторонили від посади. І ось недавно на поліцейському сайті з’явилося повідомлення, яке, безсумнівно, стосується Ігоря Вардинця: «З клопотанням про обрання міри запобіжного заходу керівникові одного з медзакладів Тернопільщини звернулися до Тернопільського міськрайонного суду слідчі Головного управління Національної поліції в області.
Окрім цього правоохоронці вимагають, допоки триває слідство, відсторонити фігуранта кримінального провадження від виконання посадових обов’язків.»
Щоправда, не згадується, як слідчі спіймали облизня…З відкритих джерел «Свободі» стало відомо, що третього березня слідчий суддя Кунцьо своєю ухвалою повернув клопотання прокуророві про відсторонення від посади з тієї причини, що у клопотанні слідчого неправильно зазначена посада Вардинця.  Отож, виходить, що п. Вардинець не полишає посадового крісла через ляп слідчого.
 
Київські детективи приїжджали не даремно…
 
Скандальні відвідини детективів Національного антикорупційного бюро наприкінці лютого і наслідки для правоохоронних органів області уже обросли великою кількістю версій, припущень. Дехто пов’язує цей несподіваний візит з п. Вардинцем. Персону переслідуваного лікаря настільки демонізували в інформаційному просторі, що виходить начебто він є ледь не замовником арештів високопоставлених поліціянтів та прокурорів. Хоча, певний зв’язок й справді простежується, зокрема у тому, що витоки кримінальних проваджень – стосовно  Вардинця й другого, яке стало підставою для приїзду київських детективів, починаються у стінах Тернопільської райлікарні. Тепер про це можна говорити достеменно, не на рівні здогадок. Річ у тім, що Солом’янський райсуд Києва нарешті оприлюднив три постанови про обрання запобіжних заходів тернопільським фігурантам: адвокату, першому заступнику прокурора Тернопільської місцевої прокуратури та заступнику начальника слідчого управління ГУНП в області. (Як раніше повідомляла прес-служба НАБУ, запобіжні заходи обрано стосовно чотирьох осіб. Тож дочекаємося оприлюдення постанови стосовно четвертого посадовця у погонах.)
Отже, заступника начальника слідчого управління ГУ НП в Тернопільській області Солом’янський райсуд взяв під варту на 60 днів, водночас дав можливість вийти під заставу у сумі 344500 гривень.
Адвоката заарештували на 50 діб і дали можливість звільнитися з-під варти під заставу у сумі 689 тисяч гривень.
Першому заступнику прокурора Тернопільської місцевої прокуратури обрано цілодобовий домашній арешт на 60 днів.  Він носитиме  електронний засіб контролю.
Усі зазначені посадовці «погоріли» на кримінальній справі, заведеній стосовно головної медсестри Тернопільської райлікарні. У квітні 2015-го, коли проти Ігоря Вардинця завели справу, тоді ж внесли до ЄРДР і відомості стосовно головної медсестри, яку запідозрили у майнових злочинах та підробленні документів.
Медсестра уклала договір про надання правової допомоги з адвокатом, який згодом зіграв роль посередника між поліцією і прокуратурою стосовно вимагання 12 тисяч доларів хабаря – за закриття кримінальної справи.
На початку року медсестра звернулася в НАБУ із заявою про вимагання хабаря. З того часу і закрутився маховик з викриття горе-правоохоронців.
У судових постановах про обрання запобіжного заходу детально виписано незаконні дії і поліціянтів, і прокурорів. Загалом у поданих до суду клопотаннях детективи часто оперують словами «з метою тиску», «створення штучних підстав для притягнення до кримінальної відповідальності». Із описаних фабул вимальовується неабияка напористість правоохоронців зірвати куш на справі медсестри. У кінцевому результаті, щоб отримати гроші, кримінальне провадження мали закрити. Відповідно до судової постанови, план виглядав так (варто процитувати): «Службові особи СУ ГУ НП в Тернопільській області шляхом проведення слідчих (розшукових) дій складають процесуальні документи, з урахуванням відомої їм раніше інформації про невинуватість головної медсестри, оформляють їх, а службові особи Тернопільської місцевої прокуратури отримують згоду у службових осіб прокуратури Тернопільської області щодо закриття кримінального провадження відносно підозрюваної, після чого закривають кримінальне провадження, а службові особи Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області закривають провадження у цілому.»
Виходить, що задіяні були далебі не четверо осіб, а набагато більше… Хтозна, чи незабаром НАБУ не видасть «чергової порції» звинувачень на адресу тернопільських правоохоронців. Тож почекаємо…
 
Ольга КУШНЕРИК