gazpostach

В Україні у кожної п’ятої сім’ї немає коштів на ліки1100010Медпрепарати стають все більш недоступними для українців, заявили в Міністерстві охорони здоров’я.

В Україні кожна п’ята сім’я не має можливості купувати ліки. Про це повідомили на нараді в Міністерстві охорони здоров’я, передає прес-служба відомства.

У нараді брали участь фахівці Національного фармацевтичного університету, Державного експертного центру, а також представники провідних фармацевтичних підприємств. За їхніми словами, зниження доступності ліків для українців продовжує підвищуватися.

Зараз відомство працює над введенням держрегулювання цін на основні ліки і референтного ціноутворення. Також буде перегляд практики лікарських призначень і рецептурного відпускання ліків. Крім того, почнуть розробку національної Концепції імпортозаміщення та розвитку вітчизняного фармвиробництва.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні є всі умови для розробки, реєстрації та випуску ліків. При цьому вони будуть якісними, ефективними, безпечними та доступними, зазначили в прес-службі.

Відомство планує запровадити механізм держреєстрації цін замість декларування змін оптово-відпускних цін. Також встановлять граничну оптово-відпускну і роздрібну вартість препаратів і виробів медпризначення. Ще одним кроком стане впровадження Держреєстру цін.

У відомстві заявили про необхідність створити перелік ліків для імпортозаміщення. При цьому потрібно визначити препарати з можливим виробництвом в Україні. Всі ці заходи підвищать доступність ліків для населення, зазначив в.о. міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*