gazpostach

В Україні не можна скорочувати податки без скорочення соціальних витрат3002Про це заявив співголова Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович в інтерв’ю ЛІГА.net.

“Найголовніша податкова реформа – це скорочення витрат шляхом реформ. Зниження податків має йти паралельно з економічним зростанням і скороченням витрат. Не можна просто взяти й знизити податки – влаштуєте державі бюджетну катастрофу. Це було б дуже небезпечно. Я не бачу в такій політиці шансу на успіх”, – сказав він.

“Скільки людей в Україні знає, що за витратами держбюджету Україна – одна з антилідерів? Якщо врахувати рівень життя, то це справжній світовий антирекорд – навіть гірше, ніж у Бразилії, де зараз економічна катастрофа”, – наголосив експерт.

“Подивіться на приклади прискорення зростання. Китай – це не ідеал демократії, звичайно. Але вони зробили прискорення зростання. Коли Пекін почав відходити від соціалізму шляхом лібералізації, соціальні витрати в Китаї були близько 30% ВВП. В Україні цей показник – близько 40%. Завдяки прискоренню економічного зростання соціальні витрати в Китаї тепер менш як 20%. Завдяки економічному зростанню мільйони людей отримали можливість кращого життя. Але соціальна політика у відриві й без економічного зростання – це соціальна катастрофа”, – додав Бальцерович.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*