В облуправлінні відбулась презентація програмного продукту «Лісовпорядник»

Захід провели 8 листопада в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства для головних лісничих та інженерів лісового господарства. Участь у ньому взяли головні спеціалісти відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів облуправління, а також заступник начальника – начальник відділу лісових ресурсів та економіки Любомир Ничка.

Метою програми, яка перебуває поки що в стадії розробки, є полегшення та автоматизація проведення робіт з моніторингу стану лісового фонду. Наразі розробники програми – представники ТОВ «Софтілс» Ігор Алексіюк та Олег Тисяк репрезентують її лісгоспам, а враховуючи живе спілкування зі спеціалістами, які виконують лісогосподарські роботи, нотують для себе зауваження і пропозиції з їхнього боку, аби удосконалити програмний продукт.

Програмний комплекс «Лісовпорядник» наразі працює в тестовому режимі, і його використовують деякі лісгоспи інших обласних управлінь. Розробники обіцяють повну готовність програми на середину січня.

Недоліком «Лісовпорядника», про який зауважили тернопільські лісівники, є відсутність в програмі безпосереднього зв’язку лісгоспу з лісництвами, тобто централізованої в режимі онлайн зміни в лісовпорядній роботі. Крім того, програма працює на платформі Windows, що теж ускладнює роботу, адже всі програмні продукти, з якими працюють лісгоспи, базуються на системі андроїд. Перевагою є те, що обсяг цього продукту є невеликим.

Як зауважив головний спеціаліст відділу лісового господарства, охорони та захисту лісів Ігор Гуменюк, така програма потрібна для лісгоспів, однак тільки після її вдосконалення й систематизації, аби підприємства могли використовувати її в повсякденній роботі. Тож домовились, що після встановлення демоверсії програми, її апробація відбудеться на одному з підприємств управління.

Марія Сабан,

прес-служба Тернопільського ОУЛМГ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*