gazpostach

В обласному центрі вперше покажуть документальний фільм про вишиванки



132Документальний фільм про вишиті сорочки «Спадок нації» вперше покажуть у Тернополі. Показ фільму відбудеться 21 червня.

Автор ідеї та сценарист фільму Леся Воронюк, яка була свого часу ініціатором і засновником акції Всесвітній день вишиванки, своєю місією вбачає популяризацію надбань нашої культури, більш глибоке занурення у семантику символів вишиття, їхнє значення.

У цьому її підтримує родина Тараса та Ірини Демкур, яка також упродовж багатьох років збирає давні вишиванки, демонструє їх під час важливих подій в Україні і за кордоном. У 2015 році під час «Тернопільських днів моди», співорганізатором і меценатом яких є Демкури, головну увагу було приділено саме українським строям. Під час дефіле в народному одязі було показано частину колекції відомої львівської майстрині і шанувальниці українських строїв Роксоляни Шимчук та родини Демкур. Понад сто запрошень меценати заходу передадуть на громадські організації міста, які займаються національно-патріотичним вихованням молоді, збереженням і популяризацією українських традицій.

Фільм у Тернополі демонструватиметься лише один день, далі його показуватимуть в інших містах України









Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*