gazpostach

В обласному центрі відкрили пам’ятний знак легендарному кінорежисеру зі світовим іменем29002Тернопільські історики дослідили, що відомий польський кінорежисер і сценарист Єжи Гоффман певний час жив у Тернополі, коли його єврейського походження родина шукала прихистку, втікаючи від переслідувань нацистів. Відтак, місцева влада спільно з польською громадою вирішила відкрити тут пам’ятну дошку.

Меморіал із зображенням легендарного режисера із світовим іменем встановили на фасаді «Палацу кіно», що на вул. І. Франка, вчора. З цієї нагоди зібралися представники інтелігенції, громадські та культурні діячі, чиновники та представники польської спільноти. Останні, до слова, спільно з владою зібрали кошти для виготовлення меморіалу, над яким майже рік трудився наш скульптор Дмитро Пилип’як.

– Єжи Гоффман входить у десятку найкращих кінорежисерів світу. В його біографії Тернопіль займає не такий великий період, адже сюди він зі своєю родиною лікарів єврейського походження, втікаючи від переслідування нацистів. Було це на початку ІІ-ої світової війни, у 1939 році, – розповідає заступник міського голови Тернополя Олександр Смик. – Та до родичів Гоффмани приїхали не надовго, вже через півторароки, коли прийшли «совіти», усі вони були виселені на Сибір.

За словами організаторів заходу, зараз україно-польські відносини переживають непростий час, адже кремлівська пропаганда розпалює ворожнечу між державами-сусідами. Тож ця пам’ятна дошка – це знак нашої єдності та дружби.

– Ми, українці, дуже цінуємо документальний фільми Єжи Гоффмана «Україна. Становлення Нації», де він з часів хрещення Русі до сьогоднішнього часу розписав усе, зробивши те, чого до нього не зумів зробити жоден український режисер. Тому він є великим другом всього українського народу, – додав очільник містаСергій Надал.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*