gazpostach

В Івачові Долішньому вшанували Андрея Шептицького і Петра ТимочкаІм’я Андрея Шептицького давно стало символом УГКЦ, національного та духовного єднання. Цей шляхетний серцем і сильний духом чоловік став духовним Батьком та Провідником не одного покоління українського народу. Його пам’ятають і наслідують. Нещодавно в храмі святого апостола і євангелиста Луки с. Івачів Долішній Тернопільського району молитвою, словом та піснею вшанували 155-ту річницю від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Із виступу ведучих Юлі Сівінської та Бориса Бицки присутні глибше пізнали життя митрополита Шептицького, його служіння Церкві та людям, мали можливість послухати його духовні настанови.

Б бібліотеці оформлена книжкова поличка: «Митрополит Андрей – духовний будівничий нації». Парох села о. Орест Глубіш щиро подякував усім організаторам та учасникам цього свята.

Парафіяни вшанували також пам’ять відомого українського поета, перекладача Петра Тимочка, який народився у їхньому селі.

«Я українець, русич чи русин, що завжди йшов крізь смерть до воскресіння!» – так з гордістю заявляв Петро Тимочко, поет за покликанням, гірничий інженер за фахом, майстер у царині поетичного перекладу. Вся творчість Петра Тимочка пронизана любов’ю до Батьківщини. Похований поет у рідному селі Івачів Долішній. 1 серпня виповнилося б 95 років від дня народження поета. До цієї дати у бібліотеці організована книжкова виставка «Наш земляк – поет Петро Тимочко», на якій представлена література про життя і творчий шлях поета, його поетичні твори і переклади.

Захід розпочався покладанням квітів до могили поета. Отець Орест Глубіш відслужив панахиду за упокій його душі.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*