gazpostach

В Дніпрі створили перший музей АТО26001У музеї почути історію боїв можна від їхніх учасників, за екскурсоводів тут — бійці АТО, також волонтери та історики. В експозиціях представлені не лише фото, а й трофеї військових ЗСУ.

Організатори музею “Шлях Донбасу” намагалися відтворити тут справжнє поле бою: військова техніка, інсталяція Донецького аеропорту, розстріляні назви населених пунктів та дорожні знаки. Дещо привезли із гарячого Сходу, деякі експонати створювали тут. Таблички з назвами міст-героїв обстрілювалися штучно, спеціально для музею. Та з розрахунком — відповідно до інтенсивності боїв у кожному з населених пунктів.

Найбільше емоцій у відвідувачів викликає скульптура солдата та дитини. Назвали “Подяка” — і не спроста. Адже вона розповідає реальну історію військового, який врятував маленьку дівчинку з палаючої автівки.

Створити музей АТО задумали ще минулоріч. Впродовж року збирали експонати та самотужки створювали необхідні декорації та елементи. До роботи бралися усі: від політиків до волонтерів.

“У нас тут радники губернатора цвяхи забивали, стрічки крутили, привозили все, що є, і камені клали. Тут і заступники губернатора працювали, і волонтери віддавали свій час для всього. І, природно, паливом допомагали меценати, щоб привезти експонати”, — розповів радник голови Дніпропетровської ОДА, старший лейтенант ЗС України Іван Начовний.

Ті, хто потрапив сюди, кажуть: емоції пробирають до кісток.

Музей працюватиме безкоштовно, аби більше людей могли дізнатися гірку історію, яка твориться сьогодні на Сході.

24tv.ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*