02.03.2024 08:25

Повідомити про новину

Поширити:

 
2301Кабінет Міністрів України схвалив реформу Державної кримінально-виконавчої служби.
Концепцію реформи на засіданні уряду презентувала перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова. Зокрема, члени уряду схвалили дві постанови: «Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» та «Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції».
Як повідомляв УНІАН, наприкінці минулого року міністр юстиції Павло Петренко серед головних завдань відомства на 2016 рік назвав початок реформування системи виконання покарань.
«2016 рік стане роком початку реформи пенітенціарної служби», – сказав він.
Зокрема, за його словами, необхідно законсервувати або ліквідувати низку тюрем, утримання яких є економічно недоцільним. За словами Петренка, в Україні 148 тюрем, які розраховані на 230 тис. людей, натомість у місцях позбавлення волі перебуває 70 тис. осіб, решта закладів напівпорожні. Тому, вважають у Мін’юсті, потрібно провести інвентаризацію і вибрати ті установи, які можна швидко відремонтувати, щоб до них переселити ув’язнених. Решту установ варто законсервувати, потім через публічні конкурси продати приміщення і на виручені гроші збудувати сучасні в’язниці.
Також Петренко заявляв про те, що варто провести інвентаризацію так званого господарського блоку: в системі пенітенціарної служби 100 підприємств – усі вони збиткові.
Крім того необхідно змінити структуру пенітенціарної системи, яка й дотепер – напіввійськовий правоохоронний орган.
«Пенітенціарна служба має бути цивільним органом, основна мета діяльності якого полягає у перевихованні, соціалізації й поверненні до нормального життя людини, яка потрапила за грати», – наголосив Петренко.
Нагадаємо: у нашій області діють чотири установи: Збаразька, Копичинська, Бережанська виправні колонії та Чортківська установа виконання покарань.