24.02.2024 02:29

Повідомити про новину

Поширити:

Zemanta Related Posts ThumbnailПісля підвищення ціни на газ для населення українці платять за імпортний газ, а паливо внутрішнього видоботку, по суті, дає надприбутки НАК ” Нафтогазу” і наближеним до нього кланам.
Подібну думку висловив доктор економічних наук, керівний партнер інвесткомпанії Capital Times Эрик Найман на своїй сторінці в Facebook.
“Отже, з 1 травня 2016 року загальна ціна газу для населення складе 6,877 грн за куб, у тому числі 4,849 грн за куб.  вартість імпортного газу. Це дає імпортну ціну $192 за 1000 кубів газу. І це при тому, що з початку року ціни на газ впали більш ніж на 30 %, а середня контрактна ціна російського газу на кордоні Німеччини у березні склала $147 за тисячу кубів, а зараз ще нижча. Тобто, на населення України не лише переклали увесь імпорт газу ( газ внутрішнього видоботку дістався кланам), але навіть цю ціну безбожно завищили”, – написав він.
Найман також відмітив, що сподіватися на зниження ціни на газ в Україні з початком опалювального сезону не варто, незважаючи на усі наявні для цього підстави.
“Цікаво, чи знизять ціну на газ з початком опалювального сезону. Підстава для цього дуже проста – літом ціна на газ в Європі очікується на рівні вже $100 за тисячу кубів. Тобто удвічі (!) нижчою, ніж встановлена зараз для українців. Якщо відверто, я не вірю в таку щедрість української влади. Адже йдеться про корупцію на найвищому рівні”, – зробив висновок він.