gazpostach

Українці не знають, скільки сплачують податків1400Слід зазначити, що майже половина українців упевнені, що платять податків менше 30%. Водночас сукупне податкове навантаження на зарплату середнього українця становить 41,5%.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на дані дослідження “Сприйняття українцями ситуації в сфері оподаткування”, представлене на прес-конференції у Києві.

“Тобто державі йде майже половина всіх зароблених грошей”, – сказано у дослідженні. При цьому 34% респондентів взагалі не змогли відповісти, скільки податків платять.

“В Україні не знають, яке податкове навантаження. У свідомості українців воно у рази менше, ніж насправді. Люди вважають, що навантаження близьке до 10%, що в 4 рази менше, ніж зараз”, – заявив голова Українського товариства економічних свобод (УТЕС) Мар’ян Заблоцький. Він також додав, що в цілому, якщо українці виступають за підвищення пенсій і соцвиплат, то це до того моменту, доки їх не попросять за них заплатити.

“На превеликий жаль, популізм у нас існує завдяки тому, що люди не бачать, не відчувають, що вони дійсно є платниками податків”, – зазначив Заблоцький. Згідно з даними УТЕС та IFAK, лише 8% опитаних вважають, що ставка більше 20% справедлива, а на думку 16% українців, було б справедливим взагалі не платити податків із зарплат. Найбільш популярною відповіддю було 6-10%.

Опитування проводили УТЕС спільно з дослідницьким агентством IFAK у містах України з чисельністю населення 50 тис. і більше осіб.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*