27.11.2022 00:34

Повідомити про новину

Поширити:

1411Українська делегація закликала Міжнародний кримінальний суд провести розслідування.
Українська делегація в ООН на 71-й сесії Генасамблеї зробила заяву, в якій закликала Міжнародний кримінальний суд провести розслідування військових злочинів РФ у Донбасі.
“На тлі нинішньої складної ситуації всередині і навколо України ми цілком визнаємо необхідність забезпечення глобальної юрисдикції, правомірність і підтримку Міжнародного кримінального суду (МКС)”, – цитує заяву українських дипломатівУкрінформ.
У документі наголошується, що збройна агресія РФ є “серйозним злочином проти людяності та воєнних злочином, що підпадає під юрисдикцію МКС”.
Також нагадується, що Україна подала заяву щодо злочинів проти людяності та воєнних злочинів, скоєних вищими посадовими особами РФ і керівниками ДНР/ЛНР. Документ було подано ще в вересні 2015 року відповідно до статті 12 (3) Римського статуту, тому що він досі не прийнятий на законодавчому рівні в Україні.
“Ми вважаємо, що МКС буде одним із кращих способів забезпечити, щоб всі винні в скоєнні міжнародних злочинів були притягнуті до відповідальності, і що масові порушення прав людини будуть визнані, а жертви отримають компенсацію за свої страждання”, – йдеться в документі.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.