gazpostach

Україна стала головною житницею Європи 6022Україна з липня 2015 по червень 2016 року експортувала до Європейського Союзу 1,637 млн ​​тонн пшениці й стала найбільшим імпортером цього товару в ЄС.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська в Facebook.

“За даними наших партнерів в Гендиректораті Єврокомісії, в поточному МР, який почався 1 липня 2015 року та триватиме до 30 червня 2016 року, Україна є найбільшим імпортером пшениці в ЄС. Вже завезено 1,637 мільйонів ​​тонн, або 49% від загального обсягу імпорту в ЄС , за цим показником ми випередили США, Канаду і РФ разом узятих”, – написала вона.

За словами заступника міністра, Україна вичерпала квоту на експорт пшениці в ЄС в розмірі 950 тис. тонн.

“У той же час, і це дуже важливо, це не означає, що наш експорт зерна пшениці в ЄС зупиняється. Поставки будуть продовжені як в рамках глобальної квоти ЄС на зернові, так і поза квотами”, – написала вона.

Наталія Микольська відзначила, що Мінекономрозвитку спільно з Мінагропродом, офісом віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством закордонних справ веде діалог про додаткову лібералізації доступу на ринок ЄС.

Як повідомлялося, в рамках Угоди про асоціацію Україна може без мит постачати в ЄС 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*