22.02.2024 05:38

Повідомити про новину

Поширити:

2500012Нова хвиля міграції суттєво відрізнятиметься від усіх попередніх. Якщо до подій на Сході з країни виїжджали переважно жінки середнього віку, то останніх 2 роки валізи все частіше пакують молоді чоловіки. І повертатись більшість із них не збираються.
Серед чоловіків бажаючих емігрувати побільшало не через мобілізацію, запевняють соціологи. Та й економічна криза не головна причина. Обіцяних реформ немає, корупція процвітає, українці розчаровані.
Нині виїхати хоче кожен 5-й, хоча ще 2 роки тому хотів кожен 8-й. І готові українці робити будь-яку роботу. Наших більше за все у будівництві, сільському господарстві та сфері послуг.
Найбільше українці мріють потрапити в Німеччину, Канаду та США, проте це вдається одиницям. Зате найлегше влаштуватись нашим співвітчизникам в Польщі, Чехії та Італії. Попри війну, їдуть і в Росію, але це частіше зі Східних областей.
Поляки, а ще чехи і словаки справді раді нашим студентам, каже політолог Олексій Якубін. Бо їхня молодь поїхала підкорювати стару Європу. На вивільнене місце вони раді прийняти українців, бо швидко асимілюються.
Та й викладачі не відстають. З України за останні 2 роки все більше виїжджає науковців. І якщо державна політика не зміниться – в України єдиний шанс стати сировинним придатком Європи. Бо навряд чи ті, хто пожив в нормальних умовах, надумають повернутись сюди.